reklama

Pokemaniacy biją rekordy na Twitch.tv

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Twitch.tv to nie tylko miejsce, w którym krzyżują się strumienie osób (pozdrawiam fanów filmowych Pogromców duchów) chwalących się swoimi poczynaniami w grach, lecz także platforma dla eksperymentów społecznych. Akcja TwitchPlaysPokemon, w której równocześnie działaniami bohatera w zmodyfikowanej wersji Pokemon Red z konsolki Game Boy sterować potrafi nawet 75 tysięcy oglądających kanał równocześnie, bije rekordy platformy i dała początek nowemu szaleństwu — przechodzeniu gry wspólnie.

No, przechodzeniu to może za wiele powiedziane. Każdy z uczestników eksperymentu może na czacie wpisać, jaki przycisk w grze chciałby wcisnąć (a, b, start, select plus kierunki), a specjalnie postawiony bot IRC przekłada odczytywane z okna wiadomości komendy na ruchy postaci. Jest coś takiego jak twierdzenie o nieskończonej liczbie małp, które w odniesieniu do gier oznaczałoby, że w nieskończonym przedziale czasu klepanie losowych klawiszy kiedyś w końcu umożliwi ukończenie danej przygody. Cóż, trzeba przyznać, że jak na taką ilość przysłowiowych kucharek w kuchni, całkiem nieźle rzeszy graczy idzie. Bohater wciąż żyje, pomimo odbycia wielu długich pojedynków...

Co ciekawe, na bieżąco prowadzona jest kronika wydarzenia, wyznaczająca między innymi kolejne cele dla ogółu. Są też statystyki, więc można dowiedzieć się tu choćby ile dni zajęło przejście z lokacji do lokacji czy jakie komendy wpisywano najczęściej. Strumieniowanie działa cały czas, niekiedy tylko pojawiają się krótkie przerwy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama