Poprawki do Visty dla użytkowników notebooków

Strona główna Aktualności

O autorze

Informacji o poprawkach do Visty, pojawiających się na stronach wsparcia technicznego Microsoft, które nie instalują się automatycznie poprzez Windows Update lub nie są nawet jeszcze publicznie dostępne, a które usuwają przeróżne błędy w funkcjonowaniu systemu, stale przybywa. Ich obecna liczba może stanowić wystarczający dla wielu powód, by z migracją do Visty poczekać do czasu wydania pierwszego Service Packa. Odważnych, którzy już teraz walczą z różnymi problemami Visty na laptopach, ucieszy z pewnością kolejna porcja poprawek adresujących różne problemy pojawiające się w tzw. mobilnych scenariuszach użycia, czyli mogące sprawić niespodzianki przy pracy z komputerami przenośnymi.

Dość obszerną listę opublikowanych ostatnio biuletynów KB otwiera problem 941507 - podczas uruchamiania komputera przenośnego z zamkniętym panelem, system może zawiesić się z komunikatem STOP: 0x0000000A. Kolejny problem z ekranem to 939805 - okno logowania nie pojawia się po obudzeniu urządzenia, kiedy podczas hibernacji lub uśpienia odłączymy od notebooka zewnętrzny panel. Problem dotyczący logowania to także 941996 - czytnik linii papilarnych może nie być dostępny po wyświetleniu ekranu powitalnego. Kolejny problem mogący dotyczyć notebooków (choć nie tylko), które po uśpieniu zostawia się na biurku z wpiętym kablem sieciowym to 941145 - komputer z Vistą może sam budzić się wtedy bez wyraźnej przyczyny. Gdy po obudzeniu komputera ze stanu uśpienia mamy problemy z urządzeniami Bluetooth lub głośnikami podpiętymi do portów USB, powinniśmy zainteresować się biuletynami 941997 oraz 941283. Podobnie, gdy przy korzystaniu z plików offline przytrafiają nam się problemy z oczyszczeniem bufora tych plików lub rozwiązywaniem konfliktów, warto zainteresować się biuletynami 938092 oraz 938091. Kolejny opisany w ostatnich dniach problem mogący przytrafić się użytkownikom mobilnym to komunikat System error 2148074324 has occurred podczas korzystania z zasobów sieci firmowej po podłączeniu do nich poprzez VPN - opisuje to biuletyn 936358. Kolejne dwa problemy, na które natrafić mogą szczególnie użytkownicy notebooków to 941025 (przy pracy na bateriach uruchamianie programów poprzez skróty klawiszowe może wiązać się z zauważalnym opóźnieniem) oraz 941021 (przy częstych restartach komputera system może zawiesić się generując wyjątek Stop 0x0000007E).

Ta spora lista to jedynie problemy opisane przez Microsoft w ciągu ostatniego tygodnia. Do wszystkich dostępne są obejścia lub aktualizacje. Aktualizacje powinno instalować się jedynie na komputerach wykazujących opisane w biuletynach symptomy. Jeśli potrzebna aktualizacja nie jest jeszcze dostępna publicznie (nie można pobrać jej bezpośrednio z biuletynu bazy wiedzy), aby ją otrzymać należy skorzystać z formularza Hotfix Request Web Submission Form, którego działanie opisywaliśmy jakiś czas temu.

© dobreprogramy