Pauzowanie aktualizacji w Windowsie 10 nie dla użytkowników wersji Home

Pauzowanie aktualizacji w Windowsie 10 nie dla użytkowników wersji Home

Pauzowanie aktualizacji w Windowsie 10 nie dla użytkowników wersji Home
12.01.2017 14:29

W wyciekłej pod koniec grudnia kompilacji 14997 Windowsa 10 pojawiła się nowa funkcja, pauzowanie aplikacji, która w pewnym stopniu obchodzi jednen z największych problemów Windowsa, jaką samą automatyczne aktualizacje. System Microsoftu niezmiennie kojarzony jest z długimi przerwami w pracy, jakie w losowym momencie może powodować Windows Update. Wygląda na to, że z pauzowania aplikacji nie będą mogli skorzystać wszyscy.

W kompilacji 14997 pojawiła się nowa opcja w ustawieniach zaawansowanych Windows Update. Pozwala ona na pauzowanie aktualizacji na maksymalnie 35 dni, jest tam także wyświetlana data, kiedy pauza zostanie wyłączona. Po upływie tego czasu Windows Update wznowi swoje standardowe działanie automatycznie. Ponadto niezależnie od wstrzymania pozostałych aktualizacji, kontynuowane będzie pobieranie definicji dla Defendera.

Nowość do stabilnej wersji Windowsa 10 trafi wraz z Creators Update. Niestety, wiele wskazuje na to, że jej dostępność będzie limitowana. Nie pojawiły się bowiem jak dotąd żadne informacje, według których Microsoft miałby zrobić wyjątek od postanowień licencyjnych, które obowiązują użytkowników od premiery Windowsa 10. A te jasno określają, użytkownicy których wersji mogą zarządzać aktualizacjami w taki sposób, jak pauzowanie.

Możliwość odraczania aktualizacji o maksymalnie 35 dni będzie zatem możliwa dla użytkowników Windowsa 10 w wersji Professional, Education i Enterprise. Nic jednak nie wskazuje na to, aby wiosną nową funkcję otrzymali posiadacze Windowsa 10 Home. Microsoft wychodzi bowiem z założenia, że mniej doświadczeni użytkownicy, korzystający z wersji Home, zapewne nadużywaliby pauzy. A przecież na opóźnienia w instalacji kolejnych dużych aktualizacji Microsoft nie może sobie pozwolić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)