Poważna, aktywnie wykorzystywana luka w Excelu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft potwierdził w specjalnym biuletynie publiczne doniesienia o poważnej luce w aplikacji Excel będącej częścią pakietu Office oraz w Excel Viewer. Błąd w przetwarzaniu plików z dokumentami umożliwia przeprowadzenie ataku poprzez zdalne wykonanie kodu w wyniku otwarcia pod Excelem odpowiednio spreparowanego arkusza.

Podatne na zagrożenie są - Excel 2003 Service Pack 2, Excel 2002, 2000 oraz 2004 dla Mac, a także Excel Viewer 2003. Problem nie dotyczy Excela 2003 z SP3, 2007, 2007 z SP1 oraz 2008 dla Mac. Biuletyn opublikowany przez Microsoft zwraca uwagę na szczególne niebezpieczeństwo z powodu dużej aktywności w wykorzystywaniu tej luki.

Sugerowane metody obejścia problemu poprzez użycie środowiska MOICE lub ograniczenia możliwości otwierania dokumentów z zewnętrznych źródeł dotyczą jedyne Excela w wersji 2003, wydaje się jednak że w tym przypadku dużo lepszym wyjściem jest zainstalowanie Service Packa 3 dla Microsoft Office 2003.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie