reklama

Premiera Wii U 30 listopada, zapowiedziano dwie wersje sprzętowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nintendo wreszcie ujawniło konkretną datę premiery swojej konsoli Wii U, której do tej pory spodziewaliśmy się po prostu pod koniec roku. Kolejne dziecko Japończyków trafi do sprzedaży w Europie 30 listopada i dostępne będzie w dwóch edycjach sprzętowych. Cena na Stary Kontynent nie została niestety jeszcze potwierdzona, wiadomo za to, co z USA — Amerykanie, którzy dostaną urządzenie w swoje ręce już 18 listopada, zapłacą 299 dolarów za podstawową wersję lub 349 za zestaw deluxe, zawierający kilka mniej lub bardziej interesujących dodatków.

Tańsza opcja to białe Wii U z 8GB pamięci wewnętrznej na dane oraz tak wielce wyczekiwanym padem z ekranem dotykowym (w tym samym kolorze) i plastikowym rysikiem, a do tego kabel HDMI, specjalny sensor w formie listwy oraz zasilacze — dla konsoli, jak też pada. Droższa odmiana z 32GB pamięci będzie czarna, „padlet” również, ponadto otrzymamy rysik, podstawki na kontroler oraz konsolę, kabel HDMI, zasilacze, kolebkę do ładowania manipulatora, sensor i jeszcze zestaw gier Nintendo Land. Gdyby ktoś miał na oku w przyszłości nabywanie tytułów w cyfrowej formie, uzyskuje automatycznie dostęp do specjalnej promocji, w ramach której zaoszczędzi przez najbliższe miesiące około 10 procent przy zakupach w sklepie Nintendo.

Co nieciekawe, sam kontroler wyceniany jest na około 160 dolarów, więc trzeba będzie sporo dołożyć, aby z kimś się przed telewizorem pobawić. Z drugiej strony, patrząc po nadchodzących produkcjach, na początku konsola nie obsłuży więcej niż jednego, więc wystarczą tańsze akcesoria od Wii, które są kompatybilne z nowym sprzętem. Jednak jeśli nie chcemy się dzielić z kimś tym, co w temacie multimediów oferuje pad z ekranem (ciekawie zapowiada się przykładowo rozwiązanie TVii), to nie pozostanie nic innego, jak otworzyć portfel szerzej...

W momencie debiutu Wii U, na półkach w sklepach znajdziemy takie gry jak New Super Mario Bros. U, FIFA 13, ZombiU, Rayman Legends, Call of Duty: Black Ops II i Mass Effect 3 - Special Edition, wkrótce potem dołączy zaś do nich Tekken Tag Tournament 2, Assassin's Creed III czy Ninja Gaiden III: Razor's Edge. Z nowych produkcji na wyłączność dla platformy Nintendo zapowiedziano The Wonderful 101 (tytuł dotąd znany jako P-100), Monster Hunter 3 Ultimate, a także, ku zaskoczeniu wielu, projekt Bayonetta 2 — grę akcji raczej dla dorosłych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało