Microsoft wygrywa kolejny proces z Motorolą

Strona głównaMicrosoft wygrywa kolejny proces z Motorolą
05.09.2013 21:13
Microsoft wygrywa kolejny proces z Motorolą

Sprawa Microsoftu i Motoroli to niekończącą się wojenka o patenty. Google, pod przykrywką byłego giganta urządzeń mobilnych, toczy boje o zablokowanie sprzedaży Xboxa 360 i innych produktów Microsoftu. W maju nie udało się wstrzymać sprzedaży konsoli w USA. Jednakże kilka dni wcześniej, niemiecki sąd wydał orzeczenie o zablokowaniu sprzedaży zarówno Xboxa 360 jak i Windows 7 u naszych zachodnich sąsiadów. Wyrok dotyczył naruszenia patentów związanych z technologią WiFi, a także kodeka H.264.

350041237736351681
350041237736417217

W kolejnym procesie, którego wyrok zapadł w Seattle, Microsoft zwyciężył w utarczkach z Google. Tym razem sąd uznał, że roszczenia Motoroli odszkodowanie aż 4 miliardów dolarów, które miałby wypłacić gigant z Redmond, są bezpodstawne. Dodatkowo, odniesiono się do wyroku w Niemczech. Ze względu na koszty poniesione przez Microsoft, Motorola ma wypłacić 11 milionów dolarów, jako zadośćuczynienie za zmianę lokalizacji centrum dystrybucji w Niemczech. Doliczono także koszty sądowe w wysokości 3 milionów dolarów. Wyrok nie jest prawomocny.

Motorola oczywiście rozważa złożenie apelacji. Nie ma wątpliwości, że przepychanki pomiędzy Google i Microsoftem nie skończą się szybko, podobnie jak ciągnące się latami rozprawy Apple i Samsunga. Jasne się staje, że jedynym celem zakupu ex-giganta telekomunikacyjnego przez Googla było nabycie patentów. Możemy zatem być pewni kolejnej odsłony sporów pomiędzy największymi graczami na rynku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)