Prevent Restore Prevent Restore 4.32

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Prevent Restore to niewielkie i proste w obsłudze narzędzie, którego zadaniem jest ochrona prywatności użytkownika. Z jego pomocą nadpiszemy usunięte dane, jak również pustą przestrzeń dysku twardego. Taka operacja da nam pewność, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu do naszych plików, nawet jeśli skorzysta ze specjalistycznego oprogramowania do odzyskiwania danych.

Program wyposażony został w intuicyjny interfejs, który prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces nadpisywania danych. Do naszej dyspozycji oddano 2 tryby pracy (standardowy i kompletny), dające możliwość zabezpieczania naszej prywatności w różnym stopniu. Prevent Restore bazuje na zaawansowanych algorytmach (DoD 5220.22, Gutmann i innych) i pozwala trwale zacierać ślady po naszych plikach zapisanych zarówno na standardowych dyskach twardych, jak również kartach pamięci, przenośnych magazynach USB itp.

Opcjonalnie narzędzie daje możliwość kasowania zawartości pliku stronicowania oraz systemowego kosza. Pierwsza z wymienionych lokalizacji jest o tyle istotna, że może zawierać osobiste informacje takie jak loginy czy hasła.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mały instalator
ubogi w opcje i możliwości, brak polskiego interfejsu
ocena użytkownika
26.09.2016 20:34 • Recenzja do wersji 4.18

Mały i lekki program do zacierania śladów czyli nadpisywania danych. Niestety trochę ubogi w opcje i możliwości. Tego typu zadania wykonują inne kompleksowe programy do ochrony prywatności. Nadpisywanie można wykonać chociażby znanym CCleanerem. Zdecydowanie lepiej zainstalować coś innego. Dodatkowy minus za brak polskiego interfejsu.