Prezes UKE powołana prawidłowo

Strona główna Aktualności

O autorze

Portal Gazeta.pl poinformował, iż w środę został ogłoszony bardzo ważny dla rynku telekomunikacyjnego wyrok. Sąd Najwyższy oddalił dwie skargi kasacyjne TP S.A. od wyroków Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Obie dotyczyły sposobów rozliczeń między Netią Telekom Lublin (poprzednik prawny Netii) a Telekomunikacją za korzystanie z łącz TP. Co ważne, jak podkreśla Gazeta.pl, skarżone wyroki sądu apelacyjnego zapadły w sierpniu i wrześniu ub. roku, a zatem już po powołaniu Streżyńskiej na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Wyrok ma niebagatelne znaczenie z racji tego, iż Sąd Najwyższy nie zakwestionował prawidłowości powołania na Prezesa UKE Anny Streżyńskiej. Właśnie rzekome nieprawidłowości w powołaniu Prezesa UKE były podstawą uchylenia przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji o nałożeniu kary w wysokości 100 mln zł na TP S.A. za wiązanie oferty neostrady tp z abonamentem telefonicznym.

W konsekwencji można się spodziewać, że w kolejnych sprawach rozpatrywanych przez sądy ten zarzut nie będzie podnoszony.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule Prawomocna kara na TP SA opublikowanym w portalu Gazeta.pl

© dobreprogramy