Private SMS & Call - Hide Text

Strona główna Android Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz program
lub zeskanuj:

Private SMS & Call - Hide Text to aplikacja służąca do ukrywania treści wiadomości SMS-owych, kontaktów oraz historii połączeń telefonicznych.

Po zainstalowaniu, program poprosi nas o skonfigurowanie kodu PIN zabezpieczającego dostęp do danych, które uznamy za poufne. Konieczne będzie też podanie adresu e-mail, który posłuży do ewentualnego zresetowania kodu, gdy go zapomnimy. Ostatni krok w konfiguracji pozwala usunąć ikonę aplikacji z listy zainstalowanych programów. Wtedy dostęp do aplikacji uzyskamy każdorazowo, wpisując ##nr kodu PIN w dialerze połączeń telefonicznych.

Gdy przeprowadzimy wstępną konfigurację, na ekranie głównym aplikacji wyświetlą się informacje w czterech kategoriach. Pierwsza z nich to Wiadomości, w której będziemy wysyłać i odbierać SMS-y i MMS-y. Najpierw trzeba jednak ustawić aplikację jako program domyślny do tego typu zadań, a następnie zainstalować wtyczkę do obsługi wiadomości (w urządzeniach z Androidem 4.4 wzwyż). Kolejna kategoria to Kontakty prywatne - tutaj dane możemy podać ręcznie, a także zaimportować je z istniejącej książki kontaktów, historii połączeń lub wiadomości. Osobna kategoria to Historia połączeń, w której znajdziemy spis informacji o naszych rozmowach telefonicznych oraz o tych, których nie odebraliśmy. Rzecz jasna, wszystkie informacje dostępne w aplikacji są poufne i przeznaczone tylko dla użytkownika.

Ciekawą możliwością oferowaną przez program są Dummy Alerts. Możemy je przypisać do wybranego kontaktu, a gdy dana osoba wyśle nam SMS, wówczas w powiadomieniu wyświetli się ustalona wcześniej treść. W ten sposób nawet, jeśli osoba niepowołana odczyta naszego SMS-a, nie będzie świadoma jego prawdziwej treści.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ściśle prywatne: jak ukryć zdjęcia i wiadomości na telefonie?

30
12.04.2016  •  Jacek Szumowski

W ukrywaniu danych przed nieupoważnionym dostępem nie zawsze chodzi o kryptografię. Nie zawsze jesteśmy przecież na celowniku służb prowadzących tzw. kontrolę operacyjną. Prywatność to dla większości ludzi przede wszystkim możliwość ukrycia wybranych informacji na smartfonie czy tablecie przed oczami najbliższych – rodziców, dzieci, małżonków, przyjaciół, szefów czy podwładnych. Przedstawiamy Wam więc metody na ochronę naszych cyfrowych tajemnic. Nie są one skomplikowane, nie wiążą się z zaawansowanymi technikami uwierzytelniania i szyfrowania, których samo użycie zdradza, że mamy coś do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi