Promujemy polskich autorów! - FireBurn Wizard

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów!. Tym razem jest to FireBurn Wizard 2006 autorstwa zespołu pasjonatów DevelopArt z Radosławem Bujakiem - uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, na czele.

FireBurn Wizard 2006 to w pełni bezpłatny program do nagrywania płyt CD i DVD, a także tworzenia i nagrywania obrazów ISO. Filozofia aplikacji odbiega od popularnych programów służących do nagrywania płyt, takich jak chociażby Nero Burning Rom czy Alcohol 120%. Klasyczny interfejs programu został zastąpiony łatwym w obsłudze kreatorem, za pomocą którego w kilku krokach można wykonać potrzebne czynności. FireBurn Wizard 2006 obsługuje wszystkie typy nagrywarek, nawet te stworzone wirtualnie programami emulującymi. Oferuje też wsparcie dla różnego rodzajów nośników, tworzenie płyt wielosesyjnych, importowanie poprzednich sesji i wiele innych... Funkcje programu nie są może tak rozbudowane jak w popularnych "kombajnach" ale z powodzeniem spełnia on swoje zadanie.

To dopiero pierwsza wersja programu, więc jest on w kilku miejscach niedopracowany, a także zapewne zawiera drobne błędy. Mimo to, już teraz widać, że autorzy zmierzają w dobrym kierunku, a samą aplikację możemy śmiało polecić.

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, narzędzie do trwałego i nieodwracalnego kasowania danych - Media Eraser czy świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders.

Program FireBurn Wizard 2006 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Nagrywanie płyt CD/DVD

© dobreprogramy
s