SNS‑HDR, NeuroNation, Transmission, Foxmail i FotoSketcher – najlepsze programy tygodnia

SNS-HDR, NeuroNation, Transmission, Foxmail i FotoSketcher – najlepsze programy tygodnia

22.10.2016 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiam sobotni przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie nowe pozycje znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform, by nie przegapić żadnej nowej wersji.

SNS-HDR ProSNS-HDR Pro (Windows) to polski program do tworzenia obrazów HDR. Można do niego załadować serię zdjęć w formacie rastrowym, RAW z aparatu Radiance HDR oraz OpenXR. Program automatycznie je dopasuje i pozwoli usunąć „duchy”, powstające gdy obiekty na zdjęciach się poruszają. Ponadto można w nim przygotować obraz pseudo-HDR z jednego tylko zdjęcia i przetwarzać kilka obrazów automatycznie po załadowaniu do kolejki.

Obraz

Program ma kilka predefiniowanych ustawień, z których można korzystać, ma narzędzia do wstępnej edycji grafiki oraz pozwala maskować obrazy. Jego najnowsza wersja chwilowo nie ma języka polskiego, ale interfejs zostanie niebawem ponownie przetłumaczony. Ponadto nie wymaga już środowiska .NET do działania i jest dostępny tylko w wersji 64-bitowej.

W naszej bazie programów znajdziecie także starszą wersję Lite programu, dostępną bez opłat.

Transmission

Transmission (Windows, macOS) to lekki, wygodny i darmowy klient sieci BitTorrent. Choć program wygląda niepozornie, ma ogromne możliwości – pozwala korzystać z plików .torrent i odnośników, wybierać pliki z torrenta do pobrania, nadawać im priorytety i ustalać prędkośc pobierania każdego osobno. W ustawieniach sieci znajdziemy możliwość wybrania liczby peerów, z którymi nawiązywane będzie połączenie, szyfrowanie, DHT, losowanie portu nasłuchu i mapowanie portów. Można także włączyć tam zdalne zarządzanie Transmission przez protokół HTTP, gdzie można włączyć logowanie lub pozwolić jedynie wybranym adresom IP na sterowanie klientem. Od niedawna program jest dostępny także dla Windowsa i warto się nim zainteresować.

Obraz

Transmission 2.92 na macOS chroni przed atakami typu ransomware (OSX.KeRanger.A), więc warto ściągnąć nową wersję.

NeuroNation

NeuroNation (Android, iOS) to zestaw opracowanych naukowo ćwiczeń do „trenowania mózgu.” Pozwala ona trenować niektóre umiejętności, liczenie w pamięci, rozpoznawanie kształtów, zapamiętywanie wzorów i skupianie się na jednym zadaniu przez określony czas, co wbrew pozorom nie jest proste. Po założeniu konta NeuroNation przygotowuje trening złożony z porcji kilku zadań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po każdym ćwiczeniu wynik jest porównywany z innymi użytkownikami i ze znajomymi. Można też uruchomić konkretne ćwiczenie na życzenie. Płatne konto daje większe możliwości doboru treningów, ale nie jest konieczne do zabawy z NeuroNation.

Foxmail

Foxmail (macOS, Windows) został polecony przy okazji przeglądu klientów poczty dla macOS. To bardzo klasyczny klient, obsługujący protokoły IMAP, POP i Exchange, także z szyfrowaniem. Ponadto program oferuje integrację z usługami popularnymi na chińskim rynku, jak poczta QQ. Za pośrednictwem chmury QQ można też wysyłać bardzo duże załączniki. Do wiadomości może dołączać raporty informujące o tym, czy zostały otwarte. Można również bardzo łatwo robić zrzuty ekranu i załączać je do e-maili.

Obraz

FotoSketcher

Znacie zapewne FotoSketchera na Windowsa? To program, który pozwala szybko zamienić zdjęcie na obraz lub szkic. W naszej bazie znajduje się wczesna wersja alfa aplikacji dla Androida. Na razie pozwala zamienić zdjęcie tylko na obraz olejny z wybranym poziomem detali i rozmiarem pędzla.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tinycards

Tinycards (iOS) to aplikacja autorów Duolingo – popularnej platformy do nauki języków obcych. Aplikacja służy do zdobywania i utrwalania wiedzy metodą kart, co pomaga w utrwalaniu słówek, dat, stolic państw i tym podobnej wiedzy. W aplikacji mamy do wyboru ponad 10 tysięcy różnych zestawów kart, a ich liczba ciągle rośnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja będzie niebawem dostępna także dla Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)