Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

PushBullet - coś czego szukałem dłuższy czas

Zdarza się wam czasami, że przeglądając coś na smartfonie ze zbyt małym ekranem chcielibyście coś kontynuować, ale na swoim komputerze z 30 calowym monitorem? Lub odwrotnie, czytacie coś w domu, ale czas nieubłaganie ucieka i trzeba wyjść, a ciekawy artykuł chcielibyście dokończyć np. w autobusie? Jeśli odpowiedź na powyższe lub podobne pytania brzmi tak, warto poświęcić 5 minut na zapoznanie się z programem którego można krótko podsumować, jako służącego do przesyłania wiadomości, notatek, linków, plików (do 25MB) czy listy to-do lub nawet współrzędnych gps na różne urządzenia oraz przeglądarki. Jednak różni się on od podobnych tego typu programów jak np. Air Droid czy Google Keep. Zalety aplikacji wraz z krótkim opisem funkcji programu postaram się przedstawić w tym wpisie.

Opis

Program jest dostępny na stronie https://www.pushbullet.com/, po zalogowaniu za pomocą konta Google (innej opcji nie widziałem, co jest poniekąd zrozumiałe) ukazuje się nam główne okno
w którym po lewej stronie mamy cztery rodzaje urządzeń, które można dodać i tak kolejno:
  • smartfon,
  • przeglądarka,
  • komputer,
  • maile znajomych (można dodać więcej niż jeden).

Po przypisaniu i wybraniu konkretnego urządzenia np. smartfona (póki co dostępne tylko na Androida), w środkowej części okna pojawia się pięć treści, które możemy przesłać do niego i tak są to kolejno:

  • wiadomość tekstowa,
  • link,
  • plik o maksymalnej wielkości 25MB,
  • lista to-do,
  • adres wraz z mapką wskazującą go.

Kombinacji samego przesyłania jest dosyć dużo i tylko od nas zależy co w danej chwili potrzebujemy i tak przykładowo można wysłać coś z przeglądarki Firefox czy Chrome w której zainstalowaliśmy uprzednio plugin PushBullet (jest to przydatne bo można wtedy z prawokliku wysłać zaznaczony tekst lub link), lub bezpośrednio za pomocą strony www w pracy do naszego domowego komputera czy smartfona, czy maila swojego lub znajomego.
Także ze smartfona można wysłać co tylko chcemy, na urządzenie które tylko chcemy.
Naturalnym jest też program dla Windowsa , który oczywiście działa na podobnej zasadzie z wysyłaniem i odbieraniem. Plusem aplikacji zainstalowanej na naszym PC oraz dodatków w przeglądarkach względem samego dostępu z www, jest to że otrzymujemy powiadomienia w dymkach o przychodzących połączeniach, smsach itp.

Podsumowanie

Aplikacja jest na prawdę banalna w obsłudze, a jednocześnie bardzo przydatna i mnie osobiście dużo zadań ułatwiła więc zachęcam do przetestowania i odkrycia swoich zastosowań do których program przystosujecie.

 

windows oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
djDziadek   17 #1 08.03.2014 13:29

Szkoda, że (póki co) nie ma na WP :) ale apka wydaje się bardzo przydatna...

wajdzik   6 #2 08.03.2014 14:10

@Up: Onenote może służyć do podobnych rzeczy. Jednak przez brak plugnów do IE będzie mniej komfortowy.

mktos   11 #3 08.03.2014 16:37

@djDziadek: Dla WP jest "Send to WP7": http://www.daveamenta.com/products/chrome-to-wp7/ - wysyła linki z przeglądarki albo różne treści z aplikacji webowej.

djDziadek   17 #4 08.03.2014 20:14

@up - a czy nazwa nie sugeruje że to program do WP7 a nie do WP8 ?

mktos   11 #5 08.03.2014 20:45

@djDziadek: Po prostu pisali go jak WP7 był jeszcze świeży, a potem pewnie nikt nie uaktualnił. Ale działa na WP8, tylko bez pewnych elementów dla nowszego systemu specyficznych.

Może są jakieś programy tego typu, tylko lepsze, nie wiem - myślałem, żeby napisać, ale pewnie już ktoś to zrobił :-)

kuba144   5 #6 09.03.2014 10:09

Aaaaaalbo można po prostu korzystać z synchronizacji zakładek i historii w Chrome :)

Co nie zmienia faktu, że z Pushbullet korzystam, ale mam jakiś problem z przekierowywaniem powiadomień na PC. Do tego aplikacja strasznie ciągnie baterię.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #7 09.03.2014 16:53

Kurcze, ja właśnie dzisiaj potrzebowałem takiego ustrojstwa, no i niestety musiałem od nowa szukać artykułu. A teraz trzeba będzie zaznajomić się z tym programem :) Dzięki. za opis.

wojtekadams   19 #8 10.03.2014 10:07

Z miłą chęcią porównam ten program z Pocket.com, z którego korzystam na co dzień.

  #9 17.04.2014 21:59

na XP nie mam powiadomień o zdarzeniach w telefonie. np.; jak ktoś dzwoni lub napisał sms.
Czy to wina starego systemu ? lub czy ja coś źle zrobilem ? Może ktoś pomóc ? Pytam bo widziałem, ze to jest możliwe.

Axles   18 #10 18.04.2014 17:41

Jeśli XP ma problemy z takimi powiadomieniami, zawsze możesz zainstalować dodatek do Firefoxa o ile go używasz i wtedy też powiadomienia będą ci się wyświetlały.

so69   4 #11 28.10.2014 10:04

Aplikacja jest dostępna również na Windows Phone.