RAKSSQL dla Biur Rachunkowych 2016.1.14.1017

Strona główna Windows Firma Programy dla biur rachunkowych
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zintegrowany pakiet wspomagający pracę biur rachunkowych w zakresie prowadzenia każdej formy rozliczeń księgowych i podatkowych dla dowolnej liczby klientów.

Program usprawnia pracę biura wprowadzając automatyzację procesów księgowych, oddaje jednak przy tym mechanizmy do kontroli przeprowadzanych działań. RAKSSQL dla Biur Rachunkowych umożliwia prowadzenie ksiąg handlowych, podatkowych i ryczałtu; prowadzenie ewidencji i amortyzacji środków trwałych; obsługę kadr i płac; przygotowywanie deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych; przeprowadzanie analiz finansowych, kontrolę i zarządzanie pracą księgowych.

Program zawiera także moduły usprawniające pracę biura w zakresie współpracy z klientami: CRM, prowadzenia terminarzy i spotkań, rejestracji pracy wykonanej dla każdego klienta, obsługi fakturowania, kontroli należności itp.

GŁÓWNE FUNKCJE PROGRAMU

 • prowadzenia ksiąg handlowych, podatkowych i ryczałtu

 • ewidencji i amortyzacji środków trwałych

 • kadr i płac

 • deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych

 • analiz finansowych

 • kontrola i zarządzania pracą księgowych

 • zarządzanie relacjami z klientem (CRM)

 • prowadzenie terminarzy i spotkań

 • rejestracja zadań i operacji

 • monitoring pracy wykonanej dla każdego klienta

 • obsługa fakturowania wykonanych usług

 • kontrola należności i zobowiązańSchemat modułów


GŁÓWNE ZALETY PROGRAMU


Kompleksowe rozwiązanie

Księgowość klientów jest prowadzona przy użyciu jednego systemu księgowego RAKSSQL Biuro Rachunkowe. W zależności od rodzaju ksiąg klienta system obsługuje księgi handlowe, księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Zastosowanie jednego systemu księgowego eliminuje konieczność instalowania i wdrażania kilku osobnych aplikacji dedykowanych dla różnych rodzajów księgowości. Umożliwia również płynne przejście klienta z jednego rodzaju księgowości na inny (na przykład z księgi przychodów i rozchodów na księgi handlowe), zachowując przy tym dostęp do danych historycznych oraz ciągłość rozrachunków.


Szybki dostęp do danych

RAKSSQL umożliwia błyskawiczny dostęp do danych każdego klienta biura rachunkowego z poziomu jednej aplikacji księgowej. Bez konieczności zmiany roku obrachunkowego można przeglądać dokumenty z poprzednich okresów obrachunkowych czy wykonywać zestawienia księgowe dla dowolnego okresu.


Monitoring pracy wykonanej dla klienta

RAKSSQL rejestruje czas pracy, ilość i wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdej obsługiwanej firmy. Te informacje pozwalają dokładnie określić nakład wykonanej pracy i cenę usługi dla klienta biura rachunkowego.


Monitoring pracy księgowych

RAKSSQL rejestruje czas pracy, ilość, wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdego użytkownika (księgowego). Dzięki tym informacjom możemy dokładnie określić efektywność i rodzaj wykonywanej w danym okresie pracy przez każdego księgowego biura.


Wymiana danych

RAKSSQL pozwala na elektroniczny import danych, dokumentów handlowych, finansowych i magazynowych, przyspieszając i automatyzując proces księgowania oraz współpracę z klientami.


Automaty księgowe

Wykorzystanie automatów księgowych zwiększa efektywność pracy, dzięki możliwości definicji sposobu i zasad księgowania poszczególnych typów dokumentów. Dodatkowo taki sposób pracy minimalizuje błędy powstałe na skutek ręcznego wprowadzania danych.


Wielojęzyczne raporty i zestawienia

RAKSSQL oferuje narzędzia umożliwiające generowanie raportów i zestawień w wybranym przez Klienta języku.


Budowa relacji z klientem

System RAKSSQL oferuje także moduł CRM pozwalający na wygodne zarządzanie relacjami z klientami. System umożliwia niezależną obsługę firm (kontrahentów) i osób (kontaktów personalnych) oferując m.in. możliwość planowania spotkań, terminów przekazania dokumentów księgowych, rejestracji czasu i liczby rozmów telefonicznych, ilości przesyłek pocztowych.


Praca zdalna

RAKSSQL umożliwia zdalną pracę przez Internet. W oparciu o tę funkcjonalność możliwa jest praca w systemie dla użytkowników znajdujących się np. u Klienta, czy we własnym domu.


Baza danych

Wykorzystana w RAKSSQL bezpłatna baza danych SQL Firebird oferuje możliwości dostępne dotychczas jedynie w drogich rozwiązaniach dla dużych firm. Jest szybka, bezpieczna i skalowalna oraz odporna na awarie. Charakteryzuje się dużą efektywnością działania zarówno na pojedynczym komputerze, jak w sieci obsługującej tysiące operacji i setki użytkowników.


Możliwość wyboru systemu Linux

RAKSSQL daje możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych SQL. Wykorzystanie darmowego systemu Linux (na życzenie Klient otrzymuje darmową wersję systemu Linux dedykowaną do współpracy z RAKSSQL) zdecydowanie obniża całkowity koszt związany z zakupem i użytkowaniem oprogramowania.

Uwaga!

 1. Do poprawnej pracy programu niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który można pobrać tutaj (wielkość pliku ok. 5 MB). Jest to operacja jednorazowa - przy aktualizacjach programu nie jest konieczna ponowna instalacja serwera baz danych Firebird.
 2. Przed zainstalowaniem wersji testowej należy skontaktować się z producentem w celu otrzymania kodu ewaluacyjnego niezbędnego do uruchomienia aplikacji (tel. 022 517 73 50, e-mail: info@raks.pl)
 3. Na stronie producenta znaleźć można materiały i artykuły pomocnicze dla użytkowników, w tym także samouczek dedykowany dla osób rozpoczynających pracę z oprogramowaniem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!