Mapy Google: nowe ostrzeżenia dla kierowców to kolejny problem dla Yanosika

Mapy Google: nowe ostrzeżenia dla kierowców to kolejny problem dla Yanosika

W Mapach Google pojawiły się nowe opcje zgłaszania zagrożeń na drodze, fot. Oskar Ziomek
W Mapach Google pojawiły się nowe opcje zgłaszania zagrożeń na drodze, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.10.2019 10:46, aktualizacja: 21.10.2019 10:56

Mapy Google zostały wzbogacone o kolejną nowość przydatną kierowcom. Producent zdecydował się rozbudować opcje zgłaszania ograniczeń na drodze, dzięki czemu użytkownicy mogą się wzajemnie informować o większej liczbie potencjalnych przeszkód.

Chodzi o nowe opcje w menu "Dodaj zgłoszenie", które w aplikacji pojawiło się stosunkowo niedawno i stanowi konkurencję dla Yanosika cenionego przede wszystkim za informacje o sytuacji na drodze. W Mapach Google obok możliwości zgłaszania wypadków, korków i kontroli prędkości, można teraz także zgłaszać roboty drogowe, zamknięcie pasa, niesprawny pojazd i obiekt na drodze.

  • Nowe opcje zgłoszeń w Mapach Google.
  • Nowe zgłoszenie można dodać tylko w czasie nawigowania.
[1/2] Nowe opcje zgłoszeń w Mapach Google.

Aby dostać się do menu "Dodaj zgłoszenie", trzeba wyznaczyć w smartfonie nową trasę i uruchomić nawigację. Dodawanie zgłoszeń o przeszkodach na drodze jest możliwe z poziomu wysuwanego menu na pasku z informacją o czasie dojazdu i pozostałym dystansie.

Zgłoszenie danego zjawiska najprawdopodobniej nie poskutkuje natychmiastowym pojawieniem się informacji u innych kierowców. Google najpewniej analizuje zgłoszenia pochodzące z wielu źródeł, w tym priorytetowo od lokalnych przewodników i dopiero po potwierdzeniu danego zjawiska od kilku osób, ostrzeżenie pojawi się na mapie.

Mapy Google można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)