RIOT RIOT 1.0.1

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

RIOT (Radical Image Optimization Tool) to interesujące narzędzie graficzne do optymalizacji obrazów, umożlwiające wizualne dostosowywanie parametrów kompresji przy zachowaniu jak najmniejszego rozmiaru pliku wyjściowego.

Program dedykowany jest użytkownikom (grafikom, webmasterom, ale nie tylko), którzy chcieliby zmniejszyć rozmiar plików graficznych zapisanych na dysku jednocześnie nie obniżając znacząco ich jakości. Z jego pomocą możemy kontrolować poziom kompresji oraz ilość stosowanych kolorów, a wszystkie wprowadzone zmiany wyświetlane są na podglądzie w czasie rzeczywistym. RIOT jest prosty w obsłudze i umożliwia bardzo szybkie przetwarzanie, a to za sprawą wykonywania wszystkich operacji w pamięci RAM.

W aplikacji nie zabrakło także zestawu kilkunastu opcji do zmiany podstawowych parametrów grafiki – jasności, kontrastu, obrotu o zadany kąt itp. RIOT pozwala na przetwarzanie wsadowe, obsługuje przezroczystość oraz umożliwia usuwanie z plików graficznych tzw. metadanych.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów narzędzie oferuje możliwości, których nie powstydziłyby się komercyjne rozwiązania. RIOT obsługuje większość najpopularniejszych formatów graficznych, a po zainstalowaniu dodatkowego pluginu lista wspieranych plików poszerza się o obrazy RAW, HDR i PSD. Narzędzie może działać jako samodzielna aplikacja lub rozszerzenie dla takich programów jak GIMP, IrfanView, XnView i innych. Zoptymalizowane obrazy zapisywać można do formatów JPEG, GIF lub PNG.

Uwaga!

  1. Na stronie internetowej programu znaleźć można wersję pracującą jako rozszerzenie dla programów GIMP, IrfanView, XnView itp., a także plugin wprowadzający obsługę plików RAW i HDR.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!