Raspberry Pi ma w Cambridge swój pierwszy firmowy sklep

Strona główna Aktualności
Raspberry Pi ma w Cambridge swój pierwszy firmowy sklep / raspberrypi.org
Raspberry Pi ma w Cambridge swój pierwszy firmowy sklep / raspberrypi.org

O autorze

W Polsce przyzwyczailiśmy się juz do sklepów firmowych Xiaomi, Samsunga, Sony czy dystrybutorów Apple, ale czy wyobrażacie sobie salon firmowy z urządzeniami do nauki programowania, elektroniki i automatyki? W Wielkiej Brytanii otwarty został salon firmowy Raspberry Pi, w którym można kupić minikomputery i przeróżne akcesoria do nich.

Raspberry Pi Foundation, odpowiedzialna za niezwykle popularne minikomputery, otworzyła sklep firmowy w mieście, gdzie została założona – w Cambridge. Znany na całym świecie ośrodek akademicki, z którym związani byli między innymi Charles Babbage i Alan Turing, wydaje się idealnym miejscem dla takiej eksperymentalnej przestrzeni. To bardzo ciekawe posunięcie w czasach kwitnącego handlu internetowego. Eben Upton, założyciel Fundacji, ma nadzieję, że sklep przyciągnie klientów chcących dowiedzieć się więcej o popularnej w pewnych kręgach marce. Fundacja zamieściła na swoim kanale na YouTubie film prezentujący wnętrze salonu.

Fundacja ma dla nas także kilka nowych ofert. Do Raspberry Pi będzie można dokupić zestaw startowy z różnymi częściami, kierowanymi do różnych zastosowań. Zestaw dla programistów będzie na przykład sprzedawany z firmową klawiaturą i myszką. Do tej pory nabywający Raspberry Pi musieli o większość dodatkowych elementów zadbać sami, co też jest ciekawym zajęciem – można na przykład wydrukować sobie obudowę na drukarce 3D – ale nie wszyscy mają na to czas i chęci. W sklepie firmowym będzie można kupić różne akcesoria i gadżety (kubki, misie, koszulki i tym podobne), a także zapytać obsługę o radę.

Raspberry Pi, choć wygląda jak kawałek płyty głównej z portami na wierzchu, jest najlepiej sprzedającym się brytyjskim komputerem. Fundacja podaje, że sprzedała już 16 milionów sztuk Raspberry Pi na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego – w okresie ogromnej popularności nauki programowania można kupć podstawowy sprzęt do nauki za 10 dolarów, a całkiem porządny komputerek osobisty za 25 dolarów. Raspberry Pi są na rynku od 2012 roku.

© dobreprogramy
s