reklama

Relacja z N9 Party

Strona główna Aktualności

O autorze

W ubiegły piątek we Wrocławiu odbyło się N9 Party — spotkanie fanów smartfonów Nokia N9, N900, N950 i nie tylko...

Pierwsza część spotkania, która miała miejsce w luksusowym Art Hotelu, składała się głównie z sesji technicznych. Można było posłuchać o podstawach programowania w Qt, zobaczyć jak działa Android 4.0.4 na Nokii N9 (zainstalowany obok fabrycznego MeeGo), dowiedzieć się w jaki sposób społeczność pasjonatów wpływa na rozwój otwartych systemów dla urządzeń mobilnych (Maemo, MeeGo, Nemo, Tizen), a także podyskutować o przyszłości MeeGo i różnych modyfikacjach takich jak np. overclocking procesora. Jedno z wystąpień poprowadził gość specjalny N9 Party — Carsten Munk, znany pod nickiem stskeeps. To prawdziwy „człowiek orkiestra”, który odpowiada m.in. za port MeeGo dla Nokii N900, jest twórcą projektu Mer w ramach którego rozwijane jest Nemo — kontynuacja MeeGo Community Edition.

Największą frajdą dla wszystkich uczestników były jednak gadżety. Można było zobaczyć nie tylko głównych bohaterów spotkania — Nokię N9 czy N900, ale także prawdziwe rodzynki takie jak N810, N950 (model dla programistów, zbliżony do N9, ale niedostępny w normalnej sprzedaży) oraz deweloperski smartfon Samsunga z systemem Tizen, którego Carsten Munk przywiózł z Tizen Conference, z San Francisco. Nie zabrakło też Nokii z Windows Phone: Lumii 800 i świeżutkiej Lumii 610, której polska premiera odbyła się zaledwie dzień wcześniej. Porównywanie poszczególnych smartfonów przyniosło wiele cennych obserwacji.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Prawdziwą gratką była możliwość przetestowania wielu topowych akcesoriów, które zwykle ciężko sprawdzić w sklepie lub jest to wręcz niemożliwe. Największym zainteresowaniem, bez dwóch zdań, cieszyły się: pomysłowy głośnik Nokia Play 360° z obsługą NFC, funkcją dźwięku przestrzennego i wbudowanym akumulatorem, a także bezprzewodowe, świetnie grające i takoż wykonane słuchawki Nokia BH-905i z funkcją aktywnego tłumienia odgłosów otoczenia. Sprzęt zrobił naprawdę bardzo pozytywne wrażenie i po N9 Party wielu uczestników dosłownie na niego „zachorowało”. Oprócz tego można było także sprawdzić słuchawki Nokia BH-505, zbierające pozytywne recenzje Monstery Purity i Purity HD oraz inne akcesoria Nokii.

Niemniejsze wzięcie miały produkty Creative'a i Gear4. Uczestnicy spotkania mogli sprawdzić topowe głośniki Creative ZiiSound D5x, które na żywo prezentują się znacznie atrakcyjniej niż na komputerowych wizualizacjach. Były także bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem WP-350 i WP-250, przewodowe Aurvana In-Ear 2 i inne akcesoria. Sprzęt Creative'a przekonywał do siebie wysoką jakością przy zachowaniu w miarę rosądnych cen. Najsympatyczniejszymi gadżetami N9 Party bezsprzecznie były natomiast głośniki i słuchawki firmy Gear4 z serii Angry Birds. Nie są to może produkty audiofilskie, ale nie ma osoby u których nie wywoływałyby uśmiechu na twarzy. Można było też przetestować słuchawki tej firmy.

Przede wszystkim były jednak rozmowy, mnóstwo rozmów — wymiana doświadczeń, porównywanie poszczególnych modeli, dzielenie się poradami i ciekawostkami. Nie zabrakło również dreszczyku emocji. Pod koniec części merytorycznej wśród uczestników rozlosowaliśmy cenne nagrody m.in.: głośnik Nokia Play 360°, słuchawki Nokia BH-112, BH-505 i 3 komplety Creative Aurvana In-Ear 2, dwie kamery Creative Live! Cam Chat HD, a także bezcenne koszulki dobrychprogramów. Następnie, po naładowaniu żołądków, udaliśmy się na część integracyjną do restauracji Bierhalle gdzie w pięknych okolicznościach przyrody wrocławskiego Rynku dyskutowaliśmy do późnej nocy przy kuflach wyśmienitego piwa :)

Krótki zapis z części merytorycznej spotkania prezentujemy powyżej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także partnerom N9 Party — firmom CodeTwo, Creative i Gear4 — dzięki którym spotkanie to mogło się odbyć.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama