Remote Assistant 365 Remote Assistant 365 3.9.1.2.0.5

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Remote Assistant 365 to darmowe (również do zastosowań komercyjnych) narzędzie, służące do świadczenia zdalnej pomocy za pośrednictwem Internetu. Umożliwia ono nawiązywanie połączeń z dowolnym komputerem na świecie bez problemów wynikających z zastosowania na stacji klienckiej zapory sieciowej, NAT itp.

Program zbudowany został na bazie popularnego UltraVNC, jednak w odróżnieniu od swojego pierwowzoru skupia w sobie szereg dodatkowych rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa realizowanych za jego pośrednictwem połączeń. Zdalna pomoc realizowana jest w narzędziu za pośrednictwem zewnętrznych serwerów. Każdej sesji przyporządkowywany jest numer ID i hasło dostępu, uprawniające do połączenia z komputerem jedynie te osoby, które posiadają wspomniane dane. Do transferu wszelakiego rodzaju danych w obrębie sesji wykorzystywany jest tunel, zabezpieczony 128-bitowym algorytmem szyfrującym.

Remote Assistant 365 oferuje funkcje pozwalające nie tylko sterować sesją klienta, ale również przenosić pliki na zdalną maszynę, prowadzić z użytkownikiem rozmowę tekstową, wysyłać mailowo zaproszenia do pomocy zdalnej, a wszystko to bez zbędnej konfiguracji i instalacji jakichkolwiek dodatkowych komponentów. Narzędzie pozwala na obsługę dowolnej ilości administratorów, wyposażone zostało w 3 tryby pracy: zwykły użytkownik, administrator i usługa. W przypadku tego ostatniego umożliwia ono nawiązanie klasycznej sesji VNC z komputerem klienckim, a także wznawiać zawieszone sesje.

Dodatkowo Remote Assistant 365 potrafi pracować w trybie awaryjnym systemu Windows, rejestrować czas pracy z klientem oraz wywoływać połączenie zdalne z komputerem bez interakcji ze strony klienta (np. po godzinach pracy). Program z powodzeniem wykorzystywany może być także w obrębie sieci lokalnej, np. w siedzibie firm.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy do domu i biura, prosty, bezpieczny,
w darmowej wersji nie można zainstalować jako usługę przez co monit UAC jest przeszkodą na kliencie
ocena użytkownika
23.08.2016 08:44 • Recenzja do wersji 3.9.1.2.0.5

Świetny, mało skomplikowany program do zdalnej pomocy, możliwościami do takiego TeamViewer mu daleko, ale za to jest darmowy także w wykorzystaniu komercyjnym. Program działa w oparciu o silnik VNC, zapewnia nam szyfrowaną komunikację a autoryzacja polega na podaniu ID i hasła.