reklama

Replaio: tysiące stacji radiowych i lista ulubionych na Androidzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Bez względu na to, czy wolicie słuchać audycji radiowych, czy poznawać nową muzykę na Spotify, aplikacja Replaio bardzo w tym pomoże. Replaio to rozbudowany odtwarzacz stacji radiowych z całego świata, z możliwością zapisywania ulubionych utworów – także w bibliotece Spotify, jeśli są dostępne.

Replaio pozwala słuchać kilkuset stacji internetowych i AM/FM z Polski i tysięcy stacji zagranicznych. W sumie mamy do wyboru ponad 30 tysięcy stacji muzycznych, sportowych i informacyjnych w wielu językach. Aplikacja pozwala wybierać stacje z listy podzielonej na kategorie albo przeszukiwać nazwy. Nie ma tu niestety filtrów językowych, ale można spróbować znaleźć stacje nadające w wybranym kraju (funkcja jest w wersji beta).

Dzięki Replaio można odkrywać zupełnie nieznane źródła muzyki, korzystając z możliwości wybierania stacji na podstawie gatunku muzycznego. Słuchanie ulubionych audycji też jest łatwiejsze, ponieważ aplikacja pozwala skonfigurować powiadomienia o cyklicznych programach. Często odwiedzane stacje można dodać do ulubionych.

Co ważne, aplikacja może znacząco rozbudować bibliotekę muzyczną. Interesujące utwory można zapisywać na liście ulubionych. Można też znajdować je w katalogu Spotify i połączyć się z Last.fm, by wysyłać tam informacje o słuchanych utworach. Z pomocą przychodzi także historia odtwarzanych, gdzie można odnaleźć „tę fajną piosenkę, która leciała pół godziny temu”.

Replaio ma też możliwość wybierania jakości odtwarzanej muzyki i rozmiaru bufora oraz historię przesłuchiwanych utworów. Dobra integracja z Androidem pozwala wyświetlać okładki na ekranie blokady urządzenia. W aplikacji można też wybrać swój ulubiony kolor interfejsu. Nie zabrakło obsługi Google Cast na różne odbiorniki i automatycznego odtwarzania po podłączeniu urządzenia przez Bluetooth. Za dodatkową opłatą można korzystać z czasowego wyłącznika i budzika, a także usunąć reklamy z aplikacji.

Replaio dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić