r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ResidualVM, czyli stare Grim Fandango na nowych komputerach

Strona główna Aktualności

Miłośnicy gier przygodowych, którzy lubią czasem powrócić do klasyki na obecnie posiadanych komputerach i współczesnych systemach operacyjnych, doskonale znają zapewne ScummVM, czyli program umożliwiający uruchomienie niezapomnianych, starych tytułów LucasArts czy Sierry (i wielu innych). Niestety przygodówki z elementami 3D, jak Grim Fandango lub Escape from Monkey Island, nie były obsługiwane. Do tego celu powołano projekt ResidualVM, który po blisko dekadzie przygotowywania udostępniono oto w stabilnej wersji 0.1.0.

Wydaje się, że strasznie dużo wysiłku włożono w przywrócenie na łono PC jednej gry, bo w tej chwili program wspiera tylko Grim Fandango (choć pracuje się też nad wspomnianym wyżej Monkey Island czy Myst 3 Exile), ale kto w 1998 roku grał, ten wie, iż warto produkcję tę znać. Odpowiednia paczka dostępna jest do pobrania w wersji dla Windowsa, Debiana 6, Ubuntu 12.10, Fedory 16 oraz OS X 10.4+. Do zabawy potrzebne będą oczywiście pliki z oryginalnej gry, ewentualnie „na spróbowanie” te z wydanego dawno temu jej demka.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.