Robak Storm powraca z wieścią o III wojnie światowej

Strona główna Aktualności

O autorze

Mogłoby się wydawać, że internetowy szkodnik o nazwie Storm Worm wyczerpał zapasy potencjału, z jakim dotychczas uprzykrzał życie Internautom na całym świecie. Jest to jednak tylko złudzenie. W sieci pojawiły się kolejne oznaki jego działalności, tym razem są to wiadomości elektroniczne, "informujące" potencjalne ofiary o fałszywych poczynaniach amerykańskiej armii.

Tym razem "burzowy" szkodnik objawia swoją działalność poprzez spam rozsyłany do użytkowników na całym świecie. Wiadomości, które wędrują do elektronicznych skrzynek pocztowych potencjalnych ofiar zawierają informacje na temat działalności amerykańskiej armii w Iranie i możliwości wybuchu trzeciej wojny światowej. Pomimo, iż większość z nich można by wpisać w bieżące wydarzenia polityczne to na szczęście nie są one prawdziwe. Tak naprawdę poprzez takie działania autorzy szkodnika chcą zwabić nieświadomych użytkowników na specjalnie spreparowane strony internetowe, na których następuje infekcja komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows. Mowa tutaj o trojanie Troj/Tibs-UO i oprogramowaniu malware Mal/ObfJS-AY.

Zarówno teraz, jak i w innych przypadkach tego typu zaleca się użytkownikom nie otwieranie załączników w wiadomościach mailowych i plików znajdujących się na stronach internetowych, pochodzących z nieznanych źródeł. Ochronę przed takim niebezpieczeństwem dają także aktualizacje systemu operacyjnego i oprogramowania antywirusowego.

Przykładowe tematy i treści wiadomości mailowych, które rozsyła "burzowy" szkodnik znaleźć można na stronach firmy Sophos, specjalizującej się w branży bezpieczeństwa komputerowego.

© dobreprogramy