RogueKiller RogueKiller 14.8.6.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RogueKiller to darmowa aplikacja przeznaczona do skanowania komputera pod kątem złośliwego oprogramowania uruchomionego w systemie.

Narzędzie sprawdza m.in. uruchomione procesy, usługi, załadowane biblioteki DLL i wpisy w rejestrze systemowym wyświetlając na koniec listę podejrzanych aplikacji. RogueKiller radzi sobie bardzo dobrze z usuwaniem zarówno złośliwego oprogramowania uruchamiającego się automatycznie dzięki wpisom w rejestrze jak i folderom startowym, czy główny rekordzie startowym. Aplikacja generuje raport swojej pracy w postaci pliku tekstowego, który domyślnie zapisywany jest na pulpicie systemowym.

RogueKiller oferuje również funkcje odczytywania i naprawiania pliku host, serwerów proxy i dns wprowadzonych do systemowych wpisów oraz uszkodzonych skrótów do aplikacji. Zagrożenia wykrywane są głównie na podstawie białych i czarnych list, ale program oferuje również moduł heurystycznego wykrywania złośliwego oprogramowania.

Uwaga!

  • Pracę z narzędziem zalecamy jedynie zaawansowanym użytkownikom.
  • Przed uruchomieniem RogueKiller zaleca się zamknięcie uruchomionych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Po polsku. Narzędzie pomocne w wykrywaniu i usuwaniu zagrożeń.
Spamuje ofertami programów. Wykrywa mniej i pomija istotne zagrożenia. Bardzo długie skanowanie.
ocena użytkownika
15.10.2018 08:15 • Recenzja do wersji 12.13.4.0

Zrobili z roguekillera spamującą kobyłę. Cały długi czas analizowania, przez kilkanaście minut na dole okna programu wyświetlają się promocje programów.
A co z jakością?
A zepsuli. Nowy roguekiller mniej wykrywa. Sprawdziłem. Przepuszcza ewidentne ciarachy.
Wczoraj zrobiłem test i nowy roguekiller znalazł 4 PUM w rejestrze należące do starego slimjeta. Zostawiłem. https://pastebin.pl/view/0499d7e6
Uruchomiłem stary roguekiller 8.8.4.0 i znalazł wirusa w 7-zip portable i 6 PUM. https://pastebin.pl/view/7411a1df
Sprawdzilem na virustotal online i rzeczywiście wlazł ciarach do 7-zip portable, no i po nim wygasły wspomnienia na komputerze. Zainstalowałem nowy czysty 7-zip - a teraz mam spokój.
Stary RK - szybko skanuje i wykrywa więcej.
Nowy RK - dziesięć razy dłużej skanuje i wykrywa mniej. Zawiodłem się na tym programie

Po polsku, bezpiczny, skuteczne narzędzie do suwania niebezpiecznych procesów i do naprawy skrótów, domyślnych ścieżek i wiele innych.
Nie zauważyłem.
ocena użytkownika
05.08.2013 19:07 • Recenzja do wersji 8.6.5

Użycie RogueKilera z opcji skanuj i potem usuń, naprawia domyślne skróty i ścieżki. Powracają zaginione ikony w menu start i na pasek, jak i pokazują się pliki na C. Gdy jest problem dostępu do aplikacji, to Rouge jest w tym dobry. Przy okazji usunie złośliwy proces czy wrogie dns. Zostawia dużo. Na pulpicie znajdują się logi z każdej czynności programu i folder backupu. Wymagany jest restart po użyciu RogueKillera. Ale to wszystko można usunąć, chyba, żeby pokazać na forum, bo jak wykryty wirus, to trzeba zrobić profilaktyczne skanowanie Malwarebytesem Antimalware i zapodać logi OTL, bo wiadomo, wirus zawsze braciszka ma...

Nie trzeba traktować Roguekillera, jako złoty środek na problemy z niepożądanym procesem w systemie, tylko, jako wstępną, doraźną pomoc. Rogue za nikogo nie będzie odinstalowywał złośliwych programów. Wyrzuci zły proces i trochę złych śmieci. Ostatnio używałem pół roku temu, bo Oracje zafundowało mi coś gorszego, niż darmową deltę toolbar. Pliki ntuser, nie są wieczne, a dlaczego są, bo to zapis działalności i zmian w rejestrze, a nie można skasować z pamięci systemu, żeby zatrzeć ślady użycia np. RogueKIllera.

RogueKiller usuwa się do kosza i wszystko, co niepotrzebne, po skutecznym użyciu, gdy nie ma powodów do przywracania systemu. Nie jest to program do czyszczenia systemu. Zawsze można pobrać aktualną wersję i zastosować, gdy jest podejrzenie złego procesu. Program po polsku, darmowy i cóż chcieć więcej. Co do producenta i ukrywaniu plików ntuser, to takie rewelacje, nie robią na mnie wrażenia.