r   e   k   l   a   m   a
reklama

Rok bez luk w SQL Server 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeśli przyjrzeć się statystykom odnalezionych i załatanych luk w zabezpieczeniach SQL Server 2005 opublikowanym przez serwis Secunia to łatwo przekonać się, że przez rok od premiery serwera bazodanowego nie odnaleziono w nim jeszcze ani jednej luki. Co więcej, w ubiegłym roku nie było również notowanych problemów z SQL Server 2000. Na wykresach prowadzą za to bazy Oracle (ponad 40 luk w tym roku) i MySQL (ponad 10 luk).

Wygląda na to, że SQL Server 2005 wypada równie dobrze jak komponent IIS 6.0 w Windows Server 2003, który również nie doczekał się jeszcze ani jednej krytycznej poprawki. Taki stan rzeczy udało się osiągnąć dzięki coraz bardziej powszechnemu stosowaniu dyrektyw Software Development Lifecycle podczas tworzenia kodu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane