Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Google zrobi zdjęcia Poznaniowi - Street ViewGigant internetowy chce uzupełnić bazę danych i fotografii miast Europejskich i wkracza do Polski. Zapewne już się spotkaliście z usługą "Street View" która daje możliwość oglądania centr miast z pozycji przechodnia jak i serii zdjęć połączonych w panoramy.
Dla turystów jet to coś wspaniałego gdyż można wcześniej zaplanować trasę zwiedzania danego miasta a zdjęcia i mapy z internetu ułatwiają poruszanie się w wybranym kierunku. Google rozpoczynając fotografowanie zwraca się do mieszkańców o p... w pierwszej kolejności, i które warto pokazać całemu światu. Kiedy Polska znajdzie się na mapie wirtualnych spacerów Google, w wycieczkę np. po poznańskiej starówce wybrać się będą mogli turyści z całego świata.

"fot. Redakcja mmpoznan.pl"

Choć na to, co faktycznie sfotografują jeżdżące po mieście samochody z aparatami na dachu ani internauci, ani władze miasta nie mają decydującego wpływu, to jednak z napływających propozycji utworzona zostanie finałowa lista dziesięciu najpopularniejszych miejsc, a z niej wybrana zostanie polska wizytówka Street View. Pięć miast z których zdjęcia trafią do internetu to obok Warszawy, Wrocław, Gdańsk i Kraków. Od początku czerwca na ulicach Poznania będzie można spotkać specjalnie oznakowany samochód, który w pierwszej kolejności odwiedzi centrum, później kierując się w odleglejsze rejony miasta. Wykonywanie zdjęć może potrwać nawet do połowy września, ale na to w głównej mierze ma wpływ pogoda. Później setki zebranych danych w postaci cyfrowej trzeba będzie odpowiednio obrobić. Taka obróbka może zająć nawet kilka miesięcy, ale zdaniem przedstawicieli Google, polskie miasta na mapie wirtualnych spacerów powinny się pojawić jeszcze przed końcem roku.

r   e   k   l   a   m   a

Pozostaje jednak pytanie odnośnie tego co tak naprawdę zostanie utrwalone przez pojazdy Googl'a ?
Czy również w Polsce będą zbierać dane z sieci WiFi ? - o tym się nie mówi ...
ale wspomnę cytat z internetu:

"...Na razie nie sposób stwierdzić, jak wiele sieci WLAN zostało przeskanowanych ani ilu użytkowników padło ofiarą przypadkowego podsłuchu. Rzecznik firmy dodaje, że informacje zebrane w Austrii, Danii i Irlandii zostały skasowane.

Według WSJ sprawą zajmie się odpowiedzialna za ochronę konsumentów Federalna Komisja Handlu (FTC, Federal Trade Commission). Oprócz tego niektórzy deputowani domagają się przesłuchania przedstawicieli Google'a w Kongresie. Władze Australii, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii i Włoch już prowadzą śledztwa w związku ze zbieraniem danych w sieciach WLAN. Rzecznik Google'a na razie nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy firma faktycznie naruszyła prawo w krajach innych niż Stany Zjednoczone. .."

Co do systemu działania Googla ma nas przekonać filmik  

Komentarze