Samsung Galaxy Book2 oficjalnie: nowy tablet z Windowsem 10 i Snapdragonem 850

Strona główna Aktualności

O autorze

Do portfolio Samsunga dołączył nowy tablet z Windowsem 10 S. Należy on do linii urządzeń Always Connected PC, które w teorii mają być cały czas podłączone do Internetu i zapewniać długi czas pracy na akumulatorze. Nie zabrakło dołączanej klawiatury i rysika.

Galaxy Book2 wygląda jak kolejne urządzenie Microsoft Surface. Mamy więc do czynienia z dość sporym tabletem, który działa pod kontrolą Windowsa. Został on wyposażony w 12-calowy wyświetlacz sAMOLED o rozdzielczości 2160×1440 pikseli. Ekran jest oczywiście dotykowy. Można go również obsługiwać z wykorzystaniem rysika S Pen.

Specyfikacja

Ekran 12 cali, 2160×1440 pikseli, sAMOLED
Procesor Snapdragon 850
Pamięć 4 GB RAM, 128 GB + karta microSD
Główna kamera 8 MP
Przednia kamera 5 MP
System Windows 10 w trybie S Mode
Akumulator do 20 godzin pracy
Łączność Wi-Fi 802.11 ac (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.0, LTE (Snapdragon X20 LTE Modem Cat.18 5CA)

Sercem tabletu jest nowy procesor Qualcomm Snapdragon 850, który został stworzony z myślą o sprzęcie Always Connected PC. Zbudowany jest on z czterech wydajniejszych rdzeni, które osiągają maksymalne taktowanie na poziomie 2,96 GHz i czterech energooszczędnych 1,7 GHz. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje ponadto 4 GB RAM i 128 GB na pliki z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD.

W związku z tym, że Galaxy Book2 ma być komputerem cały czas podłączonym do sieci, to na pokładzie znalazł się moduł LTE. Ma on zapewnić łączność w miejscach, w których nie można skorzystać z sieci Wi-Fi. Zaletą ma być naprawdę długi czas pracy na jednym ładowaniu. Samsung podaje, że Galaxy Book2 wytrzyma aż 20 godzin bez ładowarki.

Tablet ma zapewnić wysoką jakość dźwięku. Posiada on bowiem dwa wbudowane głośniki, które sygnowane są logo AKG i posiadają wsparcie dla technologii Dolby Atmos. Przydatna powinna okazać się funkcja Samsung Flow, która umożliwia bezprzewodową wymianę plików ze smartfonami Galaxy. Możliwe jest również odbieranie i odpisywanie na powiadomienia z podłączonego smartfonu.

Galaxy Book2 będzie dostępny od 2 listopada 2018 roku. Tablet został wyceniony na 999 dolarów.

© dobreprogramy
s