Snapdragon 850: procesor stworzony dla nowych urządzeń z Windowsem 10

Snapdragon 850: procesor stworzony dla nowych urządzeń z Windowsem 10

Snapdragon 850: procesor stworzony dla nowych urządzeń z Windowsem 10
05.06.2018 13:27

Microsoft, we współpracy z Qualcommem, chce wypromować nowe urządzenia z Windows 10, które będą pracować dzień bez ładowarki i będą zawsze połączone z Siecią. Firma Qualcomm opracowała właśnie nowy procesor Snapdragon 850 dla sprzętu Always Connected. Ma on zapewnić odczuwalny skok wydajności, eliminując największą wadę pierwszej generacji urządzeń.

Do tej pory w sprzęcie Always Connected wykorzystywany był Snapdragon 835, który znalazł się również w topowych smartfonach z 2017 roku. W przypadku smartfonów zapewniał wysoką wydajność, ale już na urządzeniach z Windowsem było zauważalnie gorzej. Sprzęt miał problemy z zapewnieniem komfortowej pracy, nawet przy bardziej prostych zadaniach. Nic więc dziwnego, że sprzedaż utrzymuje się poniżej oczekiwań.

Nowy procesor oparty jest na Snapdragonie 845. Otrzymujemy więc CPU Kryo 385 i układ graficzny Adreno 630. Układ składa się z ośmiu rdzeni i rozpędza się do 2,96 GHz. Producent twierdzi, że otrzymał on jednak kilka optymalizacji względem modelu 845, które skierowane są dla urządzeń z Windowsem 10. Po prostu, sprzęt ma działać szybciej. Względem stosowanego wcześniej Snapdragona 835, nowy układ osiąga o 30% większa wydajność. Skupiono się również na zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Obsługuje on również 10-bitowe wideo HDR i dźwięk przestrzenny H-Fi.

Snapdragon 850 mobile compute platform gives Always On, Always Connected PCs a boost

Jednym z celów zaprojektowania nowego procesora było zapewnienie Always Connected, czyli ciągłego połączenie z Internetem (LTE lub Wi-Fi), nawet jeśli urządzenie jest w trybie uśpienia lub gotowości. Zintegrowany modem Snapdragon X20 LTE zapewnia maksymalną prędkość na poziomie 1,2 Gb/s. W osiągnięciu wyższej wydajności, optymalizacji i dłuższego czasu pracy ma pomóc sztuczna inteligencja Qualcomm Artificial Intelligence Engine (AIE). Pierwsze urządzenia z nowym układem Qualcomma trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Wśród producentów znajdzie się m.in. HP, Lenovo, a nawet Samsung.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)