Samsung Gear 360. Nowy sposób rejestrowania zdarzeń #prasówka

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Samsung Electronics poinformował o wprowadzeniu urządzenia Samsung Gear 360. Jest to kamera do rejestrowania ujęć w łuku 360 stopni, za pomocą której użytkownik może łatwo tworzyć, przeglądać i udostępniać treści w postaci materiałów wideo i zdjęć. Gear 360 umożliwia rejestrowanie obrazów z podróży, spotkań i wielu innych sytuacji w formie zapewniającej pełnię wizualnych wrażeń.

W nowej kamerze zastosowano najlepsze rozwiązania w ramach doświadczenia Samsung Galaxy, a użytkownik może tworzyć własną wirtualną rzeczywistość i oglądać ją dzięki urządzeniu Gear VR.

Samsung przesuwa granicę mobilnego doświadczenia poza funkcje oferowane przez smartfony – powiedział DJ Koh, President of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. W ślad za wprowadzonym w ubiegłym roku Gear VR urządzenie Gear 360 znosi kolejne ograniczenia w zanurzaniu się w treści, zapewniając fascynujące doznania wizualne i umożliwiając jeszcze łatwiejsze udostępnianie obrazów stanowiących zapis najważniejszych chwil w życiu.

Kompaktowa konstrukcja i wysoka wydajność – urządzenie na każdą okazję

Samsung Gear 360 jest wyposażony w dwa obiektywy typu „rybie oko”, którym towarzyszą matryce o rozdzielczości 15 megapikseli. Taki układ umożliwia rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości (3840 x 1920) i to w łuku 360 stopni. Urządzenie pozwala także na uzyskanie nieruchomych obrazów o rozdzielczości 30 megapikseli. Kolejna funkcja to rejestracja ujęć 180-stopniowych za pomocą tylko jednego obiektywu. Gear 360 jest wyposażony w jasne obiektywy F2,0, które umożliwiają uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości oraz pełnej panoramy wideo nawet przy słabym oświetleniu.

Lekka i kompaktowa konstrukcja oraz sferyczny kształt Gear 360 ułatwiają przenoszenie urządzenia, z którego można korzystać zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniach. Do Gear 360 dołączany jest wygodny w obsłudze trójnóg. Urządzenie jest również kompatybilne z wieloma akcesoriami i statywami dostępnymi na rynku.

Doświadczenie Galaxy

Samsung przesuwa granice możliwości sprzętu, oprogramowania i usług, konstruując urządzenia, które usprawniają łączność i udostępnianie treści między użytkownikami oraz pozwalają im intensywniej korzystać z życia w bardziej zorganizowany sposób. Firma zmienia definicję tego, co jest możliwe, wykraczając poza ograniczenia współczesnej technologii i wprowadzając rozwiązania pozwalające na sprawne i jednoczesne korzystanie z różnych mobilnych doświadczeń.

Dzięki urządzeniu Gear 360 zsynchronizowanemu ze smartfonem Samsung użytkownicy będą mogli oglądać treści w czasie rzeczywistym w trakcie nagrywania. Gear 360 automatycznie przesyła zarejestrowane filmy do pamięci smartfona lub umożliwia ich wysłanie bezpośrednio do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy Google Street View. Samodzielnie zarejestrowaną treść w realistycznym 360-stopniowym formacie można oglądać za pomocą urządzenia Gear VR. Wszystkie niezbędne funkcje będą dostępne w ramach specjalnej mobilnej aplikacji, którą można pobrać z Galaxy Apps i Google Play. Dalsza obróbka i edycja będzie możliwa za pomocą odpowiedniego oprogramowania komputerowego.

Gear 360 jest kompatybilny z wybranymi smartfonami Samsung, w tym z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz Galaxy S6+, Note 5, Galaxy S6 edge i Galaxy S6.

Kamera Gear 360 będzie dostępna od II kwartału 2016 roku w wybranych krajach.

Samsung Gear 360 – dane techniczneAparat fotograficzny Dwa aparaty z matrycami CMOS 15 megapikseli i obiektywami „rybie oko”
Procesor obrazu DRIMe5s
Wideo MP4 (H.265)    - Tryb dwuobiektywowy: 3840 x 1920 (30 kl./s)
Zdjęcia JPEG    - Tryb dwuobiektywowy: 30 megapikseli (7776 x 3888)
Audio Kodeki: MP3/AAC/AAC+/eAAC+ Format: MP3, M4A, AAC, OGG
Pamięć Karta microSD (do 128 GB)
Funkcje Wyświetlacz -  0,5” (72 x 32) PMOLED
Tryb rejestracji obrazu -   Wideo, zdjęcia, film poklatkowy, wideo w pętli
Tryb aparatu fotograficznego     - Tryb jedno-/dwuobiektywowy Ustawienia aparatu fotograficznego     - Ostrość, balans bieli, HDR, EV, limit ISO, redukcja szumu wiatru
Pyło- i wodoszczelność IP53
Usługi Samsung Samsung Gear 360 App, PC S/W (Gear 360 ActionDirector)
Łączność WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz) WiFi Direct, BT wer. 4.1 USB 2.0 NFC
Czujniki Akcelerometr, żyroskop
Wymiary 66,7 x 56,2 x 60 mm
Waga 153 g (z baterią)
Bateria 1350 mAh litowo-jonowa

© dobreprogramy