R800 FULL HD – innowacyjny rejestrator od NAVITEL #prasówka

R800 FULL HD – innowacyjny rejestrator od NAVITEL #prasówka
Łukasz Maślanka

29.03.2016 10:41, aktual.: 29.03.2016 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NAVITEL Poland, dostawca map i samochodowych rozwiązań nawigacyjnych, wkracza na rynek wideo rejestratorów samochodowych z innowacyjnym modelem R800 FULL HD, który jako pierwszy na rynku obsłuży karty pamięci o pojemności aż 256GB. Oznacza to długie godziny zapisu w jakości Full HD bez nadpisywania plików.

Obraz

Kultura jazdy w Polsce często pozostawia wiele do życzenia, a spora część sytuacji drogowych wynika z wzajemnej złośliwości kierowców lub ich brawury. Dlatego w dobrze pojętym własnym interesie warto zadbać o swoistą czarną skrzynkę swojego pojazdu, jaką jest niezawodny wideo rejestrator. Jakość Full HD modelu NAVITEL R800 gwarantuje czytelny zapis wydarzeń, a dzięki aż 6-krotnemu powiększeniu cyfrowemu czujne oko obiektywu z przesłoną nie przeoczy żadnego szczegółu. Tryb panoramy uzyskany dzięki szerokokątnej orientacji kamery zapewni widoczność w polu 170°, zatem oprócz drogi przed samochodem na nagraniu znajdzie się też obszerny fragment pobocza. Model R800 zapoczątkuje całą gamę rejestratorów samochodowych, które sukcesywnie zamierzamy wprowadzić na rynek w okresie wiosennym – tłumaczy Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL Poland.

W specyfikacji technicznej urządzenia znajdziemy szereg innowacji. Przede wszystkim implementacja slotu na karty SD do 256GB, co umożliwia rejestrację wielogodzinnej podróży w wysokiej rozdzielczości (1920x1080 przy 30 klatkach na sekundę). Zastosowana w urządzeniu technologia kompresji obrazu H.264 oferuje optymalne parametry nagrania i odtwarzania przy małym rozmiarze pliku.

Wyświetlacz rejestratora prezentuje rozdzielczość 800x480 pikseli, co na IPS-owej matrycy o przekątnej 4 cali daje całkiem dobre odwzorowanie kolorów, porównywalne z matrycami niektórych smartfonów. Urządzenie wyposażono także w technologię antywstrząsową, opartą na sensorze przeciążeń (G-sensor). Czuły mikrofon pozwoli precyzyjnie wychwycić odgłosy towarzyszące zdarzeniom drogowym. Ciekawą i nowatorską funkcjonalnością jest zaawansowany tryb parkingowy, który polega na tym, że kamera wykrywa ruch wokół auta podczas nieobecności kierowcy, zatem każda szkoda parkingowa zostanie udokumentowana. [img=Navitel_R800]Pamiętajmy, że nagranie z wideo rejestratora może być cennym dowodem dla policji, sądu, ale także dla firmy ubezpieczeniowej – dodaje Tobiasz Jankowski.

Urządzenie wykonano z dobrej jakości komponentów, w tym z elementów stali, nadającej konstrukcji wyjątkową odporność. Stonowana, ale elegancka estetyka obudowy komponuje się z wnętrzem każdego pojazdu. Rejestrator uruchamia się w momencie zapłonu silnika, zatem nie trzeba pamiętać o jego każdorazowym włączeniu, wystarczy że będzie podpięty do źródła zasilania.

Wideo rejestrator NAVITEL R800 Full HD zadebiutuje w sprzedaży w drugiej połowie kwietnia w sugerowanej cenie detalicznej 449 zł. Producent w zestawie z urządzeniem oferuje ergonomiczny uchwyt, odporny na wstrząsy występujące podczas gwałtownych drogowych manewrów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)