Service Pack 1 dla Office 2008 for Mac

Strona główna Aktualności

O autorze

Macintosh Business Unit, dział Microsoftu odpowiedzialny za oprogramowanie dla komputerów Apple wydał dzisiaj Service Pack 1 dla pakietu Office 2008 for Mac. Według zapewnień producenta, aplikacje z SP1 działają szybciej i są bardziej stabilne, a oprócz tego w poszczególnych programach znaleźć można kilka nowych funkcji i usprawnień.

W Excelu ulepszono współpracę z plikami zapisanymi przez windowsowe wersje 2003 i 2007. Poprawiono także błędy związane z niewłaściwym drukowaniem skoroszytów. W aplikacji Word zmieniono nieco widok zeszytu, poprawiono czytelność i użyteczność mapy dokumentu i rozwiązano problemy z drukowaniem niektórych tabel.

PowerPoint również lepiej i szybciej radzi sobie z drukowaniem, zwłaszcza do drukarek wysokich rozdzielczości. Oprócz tego slajdy zapisane w macowym formacie PPTX można teraz odczytać na urządzeniach mobilnych z systemem Windows Mobile. PowerPoint po aktualizacji współpracuje również z AppleScript. Aplikacja Entourage z kolei zawiera spore zmiany w widokach kalendarza i opcję tworzenia całodziennych powtarzalnych zdarzeń z przypomnieniami. Poprawiono również komunikację z Exchange.

Service Pack 1 dla Office 2008 for Mac można pobrać z centrum pobierania Microsoftu. Aktualizacja będzie też dostępna poprzez usługę Microsoft AutoUpdate. Przy okazji warto odwiedzić także witrynę domową Maców w firmie Microsoft - Mactopię.

© dobreprogramy