Microsoft udostępnia pakiet Office dla iPada

Microsoft udostępnia pakiet Office dla iPada
Redakcja

27.03.2014 21:46, aktual.: 28.03.2014 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera systemu Windows Phone była istotna z wielu powodów. Jednym z nich było zaprezentowanie mobilnej wersji pakietu Microsoft Office, który jest póki co najpopularniejszym pakietem biurowym i produktem, który zapewnia korporacji ogromne zyski. Posiadacze innych platform mogli wtedy jedynie pomarzyć o takim produkcie, po prostu zgodnym z plikami MSO z definicji. Czas jednak zrobił swoje, konkurencja dorosła i często oferuje sporo zupełnie za darmo. W efekcie Microsoft postanowił wydać pakiet także dla innych platform. W połowie ubiegłego roku debiutowała wersja dla Androida, teraz debiutuje przeznaczona dla iPada od Apple. To jednak nie koniec zmian przy tej okazji.

Obraz

Pakiet dla iPada został udostępniony w 135 krajach, posiada on wsparcie dla 29 języków (w tym języka polskiego), wymaga natomiast systemu iOS 7.0 lub nowszego. Znajdziemy w nim trzy elementy: procesor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, a także aplikację do tworzenia prezentacji PowerPoint. Mobilny Office dla iPada wygląda nieco inaczej niż jego odmiana dla Windows Phone i Androida. Przede wszystkim daje dostęp do wstążki z naprawdę dużą ilością opcji. Tym krokiem firma pokazała, że jednak nie tylko Surface nadaje się do prawdziwie biznesowych zastosowań. Celem było również zaoferowanie interfejsu jak najbardziej zbliżonego do tego znanego z komputerów PC.

Pakiet wspiera oczywiście chmurę OneDrive (również w wersji biznesowej) i SharePoint, a także pracę nad jednym plikiem przez wiele osób jednocześnie jak i akceptowanie i odrzucanie wprowadzanych zmian. Aplikację znajdziecie oczywiście w App Store. Co ważne, zaszły również zmiany w dostępie do aplikacji. Choć Office Mobile dla Androida był darmowy, tak naprawdę przy logowaniu do konta sprawdzał on czy posiadamy subskrypcję pakietu Office 365 i tym samym dostęp do mobilnej wersji. Teraz nie jest to już potrzebne: dostępna jest w pełni darmowa wersja, która pozwala na otwieranie i podgląd plików obsługiwanych przez pakiet.

Edycja wciąż wymaga posiadania aktywnej subskrypcji, dotyczy to jednak tylko wersji dla iPada. Ta dla Androida pozwala na edycję bez ponoszenia opłat w ramach użytku domowego. Dla posiadaczy urządzenia Apple dostępny jest 30-dniowy okres próbny na Office 365 do pobrania z oficjalnych stron korporacji. Tyle dobrych wieści. Niestety pomimo aktualizacji, mobilnego Office dla Androida nadal nie można wykorzystać na tabletach. Jest to nieco absurdalne biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie te urządzenia lepiej nadają się do korzystania z pakietu biurowego aniżeli smartfony. Dlaczego na urządzeniu Apple się udało, a na Androida nie jest to możliwe? Tego niestety nie wiemy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)