Logo Windows

Jakiś czas temu Internet obiegła informacja, że Microsoft zamierza zmienić logo Windowsa na inne. Pojawiło się ono już w wersji CP Win8 (Nie pamiętam jak to było przy wersji DP). Spowodowało to sporą dyskusję na temat tegoż logo. Oczywiście pojawili się ludzie, którzy chwalili nowy pomysł Microsoftu, a także tacy co wieszali psy na Microsofcie, że zmiany nie przynoszą nić dobrego. Zastanawiałem się czy mi nowe logo podoba czy nie i w sumie to dla mnie jest po prostu inne i tyle.

Dzięki tej informacji zastanowiło mnie jak wyglądał loga poprzednika ósemki, przejrzałem kilka stron w necie i oto efekty mojego przeglądania. Przez ponad 25 lat (premiera Windowsa 1.0 była w 1985 r.) pojawił się kilka różnych log, a oto ich przegląd.

Windows 1.0 do 2.0

Proste, schludne, bez zbędnych bajerów, z drugiej strony czy te 4 kwadraty to maja być okna czy jak?

Windows 3.0 do 3.11

Tutaj pojawiła się sławna, lekko przekrzywiona flaga, której kolejne modyfikacje pozostają jako logo aż do Windowsa 7.

Windows 95

Napis przeniesiono na dół, zmieniono czcionkę i wielkość napisów i już mamy nowe logo. Ot porosty zabieg,

Windows 98

Tu inwencji twórczej brak całkowity, tylko zmieniona cyfra i logo jednego z najlepszych Windowsów gotowe.

Windows Millenium

Tutaj projektanci zaszaleli. Oprócz flagi dodano kilka kolorowych okien, a sam napis przeszedł ewolucję. Wydaję mi się, że trochę przesadzono z ilością elementów w tym logo, no ale o gustach się się nie dyskutuje.

Windows XP

Tutaj mamy klasyczne logo, które przez 3 kolejne edycje praktycznie się nie zmieniło (po za samą nazwą oczywiście). Proste, schludne i na zawsze kojarzące się z Windowsem.

Windows Vista

He he Zdjęcie identyczne jak poprzedniego Windowsa, Z maleńką różnicą z literkami "TM" i "R"

Windows 7

Tutaj jest klasyka, ale jakby kolory trochę żywsze, a może mi się tylko wydaje.A może tylko po prostu zdjęcie inaczej zrobione

Windows 8

Jakieś takie podobne do pierwszej wersji loga jeszcze z serii 1.x, i 2.x, a może tylko mi się tak wydaje. Testując jednak Windowsa 8 kilkakrotnie ujrzałem kwadratową rybę i pomyślałem czemu z tego kwadraciaka loga nie zrobili?

Skupiłem się tylko na wersjach klienckich, bo jest to najpopularniejszy rodzaj oprogramowania firmy Microsoft. Inne wersję miały swoje loga, no może ale takie podsumowanie kiedyś...

Mnie osobiście najbardziej podoba się logo Windowsa XP. A to nowe jakoś mi nie przypadło do gustu. A jak wy uważacie.
P.S. Banan pisałeś, że ludzie dają mało obrazków w swoich wpisach. No to masz ich od groma:)

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.