Specjalista ds. teleinformatycznych
liczba publikacji: 80pierwszy wpis: 11 Kwietnia 2011ostatni wpis: 31 Lipca 2017

Opis moich zmagań w pracy jako informatyk, czyli pan od wszystkiego co jest elektroniczne. Nie ważne czy to komputer, telefon czy holter, specjalista ds teleinformatycznych daje radę.

Specjalista ds. teleinformatycznych — Jednak Windows XP musi odejść do Lamusa cz.49

Po krótkiej przerwie trzeba by wrócić do opisu walki, jaką nieprzetrwanie prowadzę od kilku lat w mojej pracy. Dziś chciałbym się skupić na Windowsie XP i problemach, jakie co chwila ten system "tworzy". Niestety okazuje się, że problemów jest coraz więcej i zaczynam mocno kombinować jak pozbyć się tego systemu z firmy, a że mam jeszcze jakieś 70 komputerów pracujących pod kontrolą tego systemu nie będzie to łatwa sprawa.

Przypadek 1 - Aktualizacja wykańczająca procesor.

Pod koniec zeszłego roku Microsoft wypuścił

Specjalista ds. teleinformatycznych - Czy posiadanie firmowej strony WWW to aż taki problem? cz.48

Jakiś ten lipiec jest dla mnie niemożliwy. Z niczym nie mogę poradzić sobie na czas. Mam nadzieje, że w sierpniu wszystko się unormuje i wrócę do swojego "normalnego tempa". Dziś też mało brakowało a kolejna część specjalisty nie pojawiła by się, no ale w końcu jakoś się pozbierałem w sobie, zapraszam więc do kolejnej odsłony mojej batalii w pracy. Tym razem o umieszczaniu strony internetowej w sieci.

Specjalista ds. teleinformatycznych - wymiana dachu i remont administracji cz.46

Sam tytuł może nie do końca informatyczny, ale już tłumaczę o czym będzie dzisiejszy wpis. Jesienią zeszłego roku szpital otrzymał dotację na wyminę dachu w głównym budynku szpitala. Przy okazji remontu dachu zdecydowano się również na remont całego piętra. W sumie pomysł świetny, tylko że przy okazji wymyśliłem sobie, że chyba czas najwyższy na modernizację sieci w administracji (gdzie własnie jest remont). No i od niewielkiej modernizacji się zaczęło, a na wymianie całej sieci się skoczyło. No ale może po kolei.

Obecna siec została zaprojektowana i wdrożona ok 15 lat temu.

Specjalista ds. teleinformatycznych - A dlaczego ten serwer jest taki brudny? cz.45

Co prawda mamy jeszcze święta, ale one zaraz się skończą, a moja nierówna walka z komputerami będzie trwać jeszcze jakiś czas, zapraszam więc do kolejnej części przygód specjalisty ds. teleinformatycznych:). Od jakiegoś czasu w administracji szpitala (która znajduje się na poddaszu) trwa wielki remont wszystkich pomieszczeń i wymiana całego dachu. Efektem tego jest kupa kurzu, bałaganu i ogólnego rozgardiaszu. Po zakończeniu remontu serwerowni musiałem na nowo umieścić w niej serwery i cały sprzęt informatyczny potrzebny do obsługi szpitala.

Specjalista ds. teleinformatycznych - dziś ogólnie cz.44

W sumie to chciałem dziś podsumować 9 miesięcy pracy mojego stażysty, który z końcem lutego tego roku zakończył karierę w moim szpitalu. Jednakże przejrzałem swoje dotychczasowe wpisy o stażystach i sumie musiałbym napisać jeszcze raz to samo. Ten wpis mógłbym praktycznie przepisać i miałbym gotowy wpis:) Bo teraźniejszy orzeł niewiele różnił się od poprzedniego i jeszcze poprzedniego stażysty.

Specjalista ds. teleinformatycznych - Nierówna walka z programem Płatnik cz.43

Jednym z podstawowych programów używanych w moim szpitalu jest program "Płatnik ", który "umożliwia wysyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w formie elektronicznej przez osoby i firmy, na których ciąży taki obowiązek. Program jest bezpłatny, działa jednak wyłącznie pod systemem MS Windows" (definicja zacytowana z wikipedii ).

Specjalista ds. teleinformatycznych - raport końcowy z roku 2013 cz.42

Klika osób zasugerowało, że zakończyłem serię specjalista ds. teleinformatycznych. Nic z tego:) Specjalista ma się dobrze i póki będę pracował w szpitalu to specjalista będzie się pojawiał. Dziś zapraszam do lektury raportu kocowego za rok 2013 jaki zażyczyła sobie moja dyrekcja.

Rok 2013 upłynął spokojnie i bez żadnych większych zmian w infrastrukturze IT Centrum Zdrowia. Najważniejszym zadaniem było oczywiście utrzymanie w pełnej sprawności działania wszystkich układów teleinformatycznych w zakładzie.