r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SimCityEDU — nauczanie poprzez budowanie miast

Strona główna Aktualności

Premiera nowej odsłony SimCity planowana jest na początek marca, ale nie tylko gracze zasiądą wtedy w domach przed komputerami, aby powznosić swoje metropolie, lecz również młodzież w amerykańskich szkołach. Firma Electronic Arts, w ramach wspierania inicjatywy GlassLab (badań nad wykazywaniem użyteczności gier w oświacie) zapowiedziała program SimCityEDU, który zachęcać ma nauczycieli do używania nowej produkcji wydawcy podczas zajęć w klasach. Chodzi między innymi o naświetlenie problemów, z którymi borykają się współczesne miasta.

Platforma umożliwi przygotowywanie planów lekcji (w ramach obowiązującego programu nauczania oczywiście) wykorzystujących SimCity i późniejsze dzielenie się nimi z innymi pedagogami. EA podkreśla, że młodzi ludzie nie tylko dowiedzą się, czego potrzeba, aby miasto dobrze funkcjonowało, ale także rozwiną zmysł planowania przestrzennego, poznają podstawy zarządzania, czy nawet rozwiązywania problemów natury politycznej. Uważa też, że granie na lekcji na pewno zainteresuje dzieci bardziej nauką i aktywnym poznawaniem otaczającego świata.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.