reklama

SimCityEDU — nauczanie poprzez budowanie miast

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Premiera nowej odsłony SimCity planowana jest na początek marca, ale nie tylko gracze zasiądą wtedy w domach przed komputerami, aby powznosić swoje metropolie, lecz również młodzież w amerykańskich szkołach. Firma Electronic Arts, w ramach wspierania inicjatywy GlassLab (badań nad wykazywaniem użyteczności gier w oświacie) zapowiedziała program SimCityEDU, który zachęcać ma nauczycieli do używania nowej produkcji wydawcy podczas zajęć w klasach. Chodzi między innymi o naświetlenie problemów, z którymi borykają się współczesne miasta.

Platforma umożliwi przygotowywanie planów lekcji (w ramach obowiązującego programu nauczania oczywiście) wykorzystujących SimCity i późniejsze dzielenie się nimi z innymi pedagogami. EA podkreśla, że młodzi ludzie nie tylko dowiedzą się, czego potrzeba, aby miasto dobrze funkcjonowało, ale także rozwiną zmysł planowania przestrzennego, poznają podstawy zarządzania, czy nawet rozwiązywania problemów natury politycznej. Uważa też, że granie na lekcji na pewno zainteresuje dzieci bardziej nauką i aktywnym poznawaniem otaczającego świata.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama