Heroes of Might & Magic III powraca, ale nie zaspokaja apetytu

Heroes of Might & Magic III powraca, ale nie zaspokaja apetytu

Heroes of Might & Magic III powraca, ale nie zaspokaja apetytu
Paweł Piskurewicz
29.01.2015 15:03

Gdy na początku grudnia zeszłego roku do sieci trafiła informacja o planach wydania Heroes of Might & Magic III HD, u wielu miłośników serii serce zaczęło bić szybciej. Jednak wraz z upływem czasu i kolejnymi informacjami ujawnianymi przez Ubisoft emocje opadły.

Afery związane z przekłamaniami w filmach prezentujących nową, poprawioną grafikę, wysokie wymagania sprzętowe oraz cena sprawiły, że coraz więcej graczy zaczęło postrzegać Heroes of Might & Magic III HD jako zwykły skok na kasę. Dzisiejsza premiera pokazuje, że część z tych zarzutów jest uzasadniona, a sama gra w dużej mierze ma żerować na naszym sentymencie.

Obraz

Heroes of Might & Magic III HD oferuje jedynie zawartość podstawowej wersji gry. Nie znajdziemy tu żadnego z dwóch oficjalnych i wnoszących sporo do rozgrywki dodatków, czyli: Armageddon's Blade oraz Shadow of Death. Autorzy tłumaczą ich brak zagubieniem kodu przez deweloperów z New World Computing. Wprawdzie podstawowa wersja oferuje nam 7 kampanii i sporo map dla jednego jak i kilku graczy, to jednak dodatki odczuwalnie urozmaicały i rozbudowywały kampanię. Poza trybem rywalizacji z komputerem Heroes of Might & Magic III oferuje możliwość grania w kilka osób na jednym urządzeniu oraz poprzez sieć (tylko wersja PC).

Obraz

Cena w zależności od sklepu i edycji waha się w okolicach 50 zł. To sporo, biorąc pod uwagę, że wciąż dostępna jest pełna edycja części III wraz z dodatkami. W nowej wersji poprawiona została głównie grafika – dopasowano ją do współczesnych, wysokich rozdzielczość. Dotyczy to jednak tylko elementów statycznych. Zarówno animacje, jak i przerywniki filmowe, pozostały bez zmian. Miłym dodatkiem jest polska wersja językowa.

Obraz

Nowa grafika to także nowe wymagania. Wśród minimalnych, które wcale nie gwarantują płynnej zabawy, znajdziemy: procesor Intel Core2 Duo E4400 2.0 GHz lub AMD Athlon64 X2 3800+ 2.0 GHz, 2 GB pamięci RAM, kartę graficzną nVidia GeForce 8800GT lub AMD RadeonHD2900 oraz wsparcie dla DirectX w wersji 10. Lepiej prezentuje się sytuacja na urządzeniach mobilnych. I to właśnie na nich Heroes of Might & Magic III – HD ukazuje swoje prawdziwe oblicze.

Obraz

Sterowanie w grze zostało dopasowane do ekranów dotykowych. W jego obsługę wprowadza nas specjalnie przygotowany poradnik i choć nie jest idealne (można to odczuć zwłaszcza podczas walki), to jednak pozwala na komfortowe granie. Heroes of Might & Magic III HD w edycji na urządzenia mobilne zachował cały urok oryginału. To wciąż dopracowana i rozbudowana strategia turowa. Jedna z lepszych, jakie znajdziemy na urządzenia mobilne. Niestety taka wersja niesie ze sobą również ograniczenia. Gra nie posiada edytora dostępnego w wersji PC, nie wgramy do niej modyfikacji (jeżeli powstaną) czy też nowych map, już dostępnych w sieci. Płacąc 10 euro (bądź też 42 zł w przypadku wersji na Androida) otrzymujemy kompletny, ale też zamknięty produkt.

Obraz

O tym, czy warto w niego zainwestować, każdy musi zdecydować sam. W przypadku urządzeń mobilnych otrzymamy tylko i aż starego, poczciwego Heroes of Might & Magic III bez zbędnej zabawy w zgrywanie plików, emulatory i tym podobnej gimnastyki. W przypadku edycji PC gracze mają wybór pomiędzy nową wersją, a klasycznym wydaniem, jego wznowieniami, modyfikacjami oraz dodatkami. Ubisoft nie dołożył zbyt wielu starań, aby przekonać graczy do zakupu edycji HD.

Heroes of Might & Magic III HD dla iOS i Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji, wersję dla PC możecie już nabyć w większości popularnych sklepów z grami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)