Klasyczne przygodówki jednak w cenie, Day of the Tentacle też

Klasyczne przygodówki jednak w cenie, Day of the Tentacle też

08.12.2014 12:30, aktual.: 09.12.2014 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od wielu lat co roku wieści się koniec przygodówek, a tymczasem gry z tego gatunku nie tylko nie zniknęły, ale poniekąd przeżywają teraz wręcz drugą młodość. Po zebraniu kilku milionów dolarów na nowy projekt, zwłaszcza studio Double Fine śmiało sobie na tym polu poczyna. Zespół wziął się za odświeżanie kolejnego klasyka, w rezultacie czego niebawem dostaniemy piękniejsze Day of the Tentacle. Powróci dawny hit LucasArts.

Obraz

To fantastyczna wiadomość dla miłośników dawnych produkcji, w dodatku w bardzo pozytywny sposób zaskakująca. Jak zapewne pamiętają, Disney po wykupieniu firmy George'a Lucasa wyrzucił do śmieci ukończoną niemal w 80% reedycję HD przygodówki. Double Fine musiało się dogadać z medialnym gigantem, skoro ciągnie temat, a jeżeli ekipa uzyskała dostęp do materiałów z porzuconego projektu (na co wygląda), wredne macki zobaczymy ponownie bardzo szybko. Potwierdzenie tytułu na PS4 i przenośną Vitę szło by w parze z wieściami o przeniesieniu rozgrywki po części w 3D. Pad to nie myszka, chodziłoby więc raczej o bezpośrednie poruszanie postaciami bohaterów.

Studio nabrało już doświadczenia w odtwarzaniu świetnych dzieł sprzed lat. Dość powiedzieć, że kończy prace nad wielce wyczekiwanym Grim Fandango Remastered. Przygodówka pojawi się w styczniu tak na wspomniane konsole Sony, jak również PC. Zaoferuje doskonale znaną, lekko kanciastą historię, graficznie poprawioną jednak o wysokiej jakości tekstury oraz realistyczne oświetlenie, znacznie wpływające na ten charakterystyczny klimat detektywistycznej opowieści w stylu Noir sprzed lat.

Grim Fandango Remastered Teaser

Warto przypomnieć, że Day of the Tentacle to poniekąd kontynuacja innej klasycznej przygodówki, Maniac Mansion. Ostatnio współtwórcy pierwowzoru zebrali na projekt jeszcze bardziej przenoszący się w czasie, gdyż chodzi o specjalnie rozpikselowane dzieło, opierające się na wykorzystywaniu zestawu komend do wykonywania różnych czynności. Przedsięwzięcie Thimbleweed Park, jak grę nazwano, zgromadziło już na Kickstarterze niemal pół miliona dolarów na realizację, a do końca zbiórki pozostało jeszcze dużo czasu. Ciekawe jakie kolejne marki zostaną zaraz wskrzeszone...

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)