Snipaste Snipaste 1.16.2

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Snipaste to niewielki, ale funkcjonalny program do wykonywania zrzutów ekranu. Na tle konkurencyjnych propozycji wyróżnia się licznymi opcjami edycji wykonanych rzutów, w tym nakładania na nie notatek, a nawet cenzury pod postacią zamazanych obszarów.

Obsługa programu przebiega podobnie, jak w przypadku większości tego typu aplikacji. O działaniu informuje nas ikonka na pasku narzędzi. Wykonywanie nowego zrzutu możemy zainicjować klikając w nią lub korzystając z ustalonego wcześniej w opcjach skrótu klawiaturowego. Podczas wykonywania zrzutu, możliwe jest ręczne zaznaczenie interesującego obszaru lub też dopasowanie go do pełnego ekranu, okna aktywnej aplikacji, bądź innych, mniejszych elementów interfejsu systemu.

Program współpracuje również z systemowym schowkiem (do zrzutów można dodawać zapisane w nim treści) – obsługiwane są w tym zakresie formaty PNG, JPG, BMP, TGA, ICO, TIFF oraz GIF, a także część dokumentów innego typu, np. HTML i TXT. Snipaste wyróżnia się również na tle konkurencji liczbą ustawień, które pozwalają rzeczywiście w szczegółowy sposób dostosować działanie aplikacji do własnych potrzeb.

Uwaga!

Producent przygotował odrębny instalator dla użytkowników Windowsa XP (dostępny po rozwinięciu sekcji Wszystkie wersje).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!