Sound Forge Audio Studio Sound Forge Audio Studio 14.0 Build 56

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Sound Forge Audio Studio to aplikacja przeznaczona do amatorskich lub półprofesjonalnych zastosowań, odmiana jednego z najbardziej cenionych, wręcz legendarnych, profesjonalnych programów do przechwytywania, cyfrowej edycji i obróbki dźwięku. Program oferuje wiele rozbudowanych możliwości zapożyczonych ze swojego uznanego pierwowzoru, co przy jego dużo niższej cenie, bardzo podnosi atrakcyjność. Dostępnych jest m.in. wiele efektów audio - zanikanie, wybrzmiewanie ścieżek, balans poziomów, funkcja łagodnych przejść, można także eliminować trzaski, zadrapania, i innego rodzaju szum. Najnowsza wersja wyposażona jest m.in. w interaktywne lekcje - samouczki pozwalające na zapoznanie się z możliwościami programu. Pozwala także na obsługę ozszerzeń w formacie DirectX i VST, sterowników ASIO, formatu SWF oraz posiada w pełni konfigurownywalny interfejs. Sound Forge Audio Studio 10 oferuje nowe ulepszenia interfejsu zawierające pływające dokujące okna, zwiększony maksymalny bitrate dźwięku oraz ulepszone narzędzie poprawy jakości z płyt winylowych pozwalają użytkownikowi nagrywać, edytować i przeprowadzić mastering dźwięku na profesjonalnym poziomie. Ponadto aplikacja została zaopatrzona w możliwość przygotowania plików do urządzeń takich jak PSP, iPod, iPhone oraz zapis na płytach CD lub tworzenie plików do wykorzystania na stronach internetowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

cena, dobrej jakości efekty, ilość obsługiwanych formatów
brak przydatnych funkcji takich jak łączenie efektów w łańcuch
ocena użytkownika
30.08.2010 21:07 • Recenzja do wersji 10

Program bardzo dobry. Jako edytor do półprofesjonalnej obróbki wystarcza w 100%.

Pakiet dostarczonych razem z programem efektów i narzędzi jest naprawdę dobrej jakości i w wielu zastosowaniach sprawdza się znakomicie. Obsługa wtyczek VST pozwala także rozszerzyć ich zbiór, np. o limiter/maximizer, który jest przydatnym narzędziem, a takowego nie ma w zestawie.

Na uwagę zasługuje fakt, że Sound Forge Audio Studio obsługuje szeroką gamę formatów, z których i do których może odczytywać i zapisywać dane, dzięki czemu sprawdza się także w roli konwertera.

Niestety brak w nim kilku ciekawych funkcji ze "starszego brata" jakim jest Sound Forge 10, takich jak np. łączenie efektów w łańcuch.