reklama

Square Enix rozważa robienie Final Fantasy poza Japonią

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Final Fantasy było niegdyś wyznacznikiem pewnego nurtu, o produkcjach z serii mówiło się, że to typowe japońskie RPG. Z biegiem lat, a zwłaszcza w przypadku nowszych trójwymiarowych odsłon sagi, zbliżała się ona bardziej do tego, co zdawało się pociągać raczej graczy zagranicznych, niż tych rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Szykowane na luty Lightning Returns: Final Fantasy XIII idzie jeszcze dalej w stronę akcji i pojawiły się pytania, czy w pewnym momencie producenci nie oddadzą sterów nad FF komuś z Europy czy USA. Okazuje się, że firma również takie ruchy od jakiegoś czasu rozważa.

Pod skrzydłami Square Enix działa chociażby Eidos, głównie rozwijający markę Deus Ex, ale który jest na szczycie listy, jeżeli o przeszczepienie Final Fantasy na bliższy nam grunt chodzi. Oczywiście za wcześnie mówić o konkretach, Japończycy jednak dopuszczają różne możliwości i otwarcie oświadczają, że to jedna z potencjalnych dróg na przyszłość. Kwestia znalezienia odpowiednich ludzi do pracy, przygotowania wciągającego projektu oraz zgrania tego w czasie z potrzebami graczy za kilka lat.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama