reklama

Stabilna Opera 10.51 dla Windows wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Opera Software wydała stabilną wersję swojej przeglądarki Opera 10.51 dla Windows.

Szybsza niż kiedykolwiek - tak zespół Opery reklamuje tę wersję na oficjalnym blogu przeglądarki. Coś w tym faktycznie jest, bo przykładowo w teście Peacekeeper firmy Futuremark najnowsza Opera uzyskuje wynik o 20-30% lepszy niż poprzednia wersja 10.50 i przy okazji jest najszybszą przeglądarką w rankingu. Więcej szczegółów na temat usprawnień w szybkości działania Opery oraz jej wyników w rozmaitych testach można znaleźć na blogu Choose Opera oraz Opera Developer Network.

Oprócz zwiększonej wydajności, najnowsza wersja Opery wprowadza szereg poprawek zabezpieczeń oraz stabilności. Pełna lista poprawek znajduje się na stronie producenta. Póki co Opera 10.51 wydana została tylko na Windows. Jak informują programiści, wersje dla systemów Linux i Mac OS nie są jeszcze dostatecznie dopracowane, by mogły uzyskać miano stabilnych.

Przeglądarkę Opera 10.51 dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić