Nowa Opera Mini dla Androida to powiew wiosennej świeżości

Nowa Opera Mini dla Androida to powiew wiosennej świeżości

Nowa Opera Mini dla Androida to powiew wiosennej świeżości
Redakcja
14.04.2015 12:39

Norweska Opera wciąż żyje i ma się coraz lepiej na platformach mobilnych takich jak Android. Najnowsza wersja Opery Mini dla systemu Google wprowadza odświeżony interfejs znany z pełnej wersji przeglądarki, a także kilka przydatnych zmian. Nareszcie wygląd wszystkich dostępnych wersji stał się spójny i zatkniemy się z nim niezależnie od tego, jaką edycję wybierzemy.

Nowa skórka jest lekka i lepiej dopasowuje się do Androida. Program spłaszczono, do tego możliwe jest przełączanie się między układami: klasycznym, dla telefonu, a także tabletu. Każdy z nich eksponuje wybrane elementy nawigacyjne w inny sposób, zapewniając możliwie najwygodniejszą obsługę na danym urządzeniu. Zmieniła się także strona startowa, która daje łatwiejszy dostęp do ulubionych witryn, a także aktualności ze świata i wybranych przez użytkownika kanałów informacyjnych.

Obraz

Z nowej wersji na pewno będą zadowoleni użytkownicy urządzeń z ekranami o wysokiej rozdzielczości. Interfejs starej Opery nie skalował się i w efekcie musieliśmy naciskać malutkie przyciski, co wygodne zdecydowanie nie było. Teraz jest inaczej, interfejs dopasowuje się do rozdzielczości i obsługa przeglądarki nie nastręcza już najmniejszych problemów. Zmiany docenią także osoby chcące kontrolować zużywany transfer. Przycisk ustawień wyświetla niewielkie okienko z dziennym licznikiem pobranych danych. Sprawdzać możemy jednak i dokładniejsze informacje z ostatnich 5 dni, choć należy pamiętać, że dotyczą one jedynie przeglądarki Opera Mini i nie uwzględniają transmisji z innych programów.

W przeglądarce pojawiły się również karty trybu prywatnego. W ich przypadku aplikacja nie zapisuje historii przeglądanych stron, danych, ani ciasteczek. Przeglądarka wciąż pozwala na pobieranie plików (z opcją przerywania i wznawiania), zapisywanie stron do przeglądania w trybie offline, a także synchronizację zakładek między wieloma urządzeniami. Najnowszą wersję Opery Mini znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersji dla Androida,iOS, a także Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)