reklama

Stabilna wersja Mandrivy 2010.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się finalna wersja systemu Mandriva 2010.1. Dystrybucja wprowadzona została ze sporymi opóźnieniami.

Początkowo Mandriva 2010.1 miała być wprowadzona na początku czerwca tego roku. Jednak wiosenne wydanie oprogramowanie zostało opóźnione o miesiąc. Powodem były między innymi problemy finansowe Mandrivy. Ostatecznie stabilną wersję 2010.1 wydano dzisiaj. Wprowadza ona szereg poprawek i zmian. Udoskonalono narzędzia pomocne przy szyfrowaniu danych. Użytkownik może wybrać dowolny system plików dla zaszyfrowanej partycji i nie musi już to być ext3/ext4. Katalog /boot nie może być szyfrowany. Poza tym usunięto wiele błędów w mechanizmie kontroli rodzicielskiej, dodano też możliwość zarządzania aplikacjami.

Kolejne zmiany to uproszczone instalowanie nowych programów czy uaktualnień. Poprawiony został również wygląd pulpitu. Zaktualizowano środowiska graficzne, programy dołączone do systemu, a także sterowniki. Poprawiono obsługę silnika WebKit w przeglądarce Epiphany, a także ulepszono wyświetlanie klipów w serwisie YouTube. Poprawki pojawiły się w narzędziu do konfiguracji drukarek, jak również edytorach wideo.

Wersję kandydującą Mandriva Linux można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest w dziale SYSTEMY -> Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić