reklama

Symantec przejmuje PGP i GuardianEdge

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Symantec - znany producent oprogramowania antywirusowego - ogłosił przejęcie firm PGP i GuardianEdge.

Zarówno PGP jak i GuardianEdge zajmują się rozwijaniem narzędzi do szyfrowania danych, a ich wykupienie pozwoli Symantecowi na objęcie pozycji lidera w tej dziedzinie. Producent programów do zabezpieczeń z serii Norton zapowiedział już, że zintegruje oferowane przez PGP i GuardianEdge rozwiązania w swoich produktach. Symantec podał, że zakup PGP będzie go kosztował 300 mln dolarów, zaś za przejęcie GuardianEdge zapłaci kolejne 70 mln dolarów. Transakcję muszą jeszcze zatwierdzić organy antymonopolowe w USA i Niemczech. Firma poinformowała także w komunikacie, że przejęcie PGP i GuardianEdge pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia, choć część personelu wykupywanych firm zachowa swoje stanowiska.

Warto przypomnieć, że nabycie PGP i GuardianEdge nie jest pierwszym dużym przejęciem Symanteca. Wcześniej firma wykupiła m.in. spółkę MessageLabs zajmującą się zabezpieczaniem internetowych systemów wymiany informacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić