r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Symantec przejmuje PGP i GuardianEdge

Strona główna Aktualności

Symantec - znany producent oprogramowania antywirusowego - ogłosił przejęcie firm PGP i GuardianEdge.

Zarówno PGP jak i GuardianEdge zajmują się rozwijaniem narzędzi do szyfrowania danych, a ich wykupienie pozwoli Symantecowi na objęcie pozycji lidera w tej dziedzinie. Producent programów do zabezpieczeń z serii Norton zapowiedział już, że zintegruje oferowane przez PGP i GuardianEdge rozwiązania w swoich produktach. Symantec podał, że zakup PGP będzie go kosztował 300 mln dolarów, zaś za przejęcie GuardianEdge zapłaci kolejne 70 mln dolarów. Transakcję muszą jeszcze zatwierdzić organy antymonopolowe w USA i Niemczech. Firma poinformowała także w komunikacie, że przejęcie PGP i GuardianEdge pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia, choć część personelu wykupywanych firm zachowa swoje stanowiska.

Warto przypomnieć, że nabycie PGP i GuardianEdge nie jest pierwszym dużym przejęciem Symanteca. Wcześniej firma wykupiła m.in. spółkę MessageLabs zajmującą się zabezpieczaniem internetowych systemów wymiany informacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.