Synfig Studio Synfig Studio 1.2.1

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Synfig Studio to wieloplatformowa aplikacja przeznaczona dla osób tworzących animacje. Wykorzystuje zarówno grafikę wektorową jak i bitmapy.

Za jego pomocą użytkownicy mogą w prosty sposób kreować animacje, bez konieczności powtarzania ruchów klatka po klatce. Program oferuje takie funkcje jak tworzenie warstw, obsługa HDRI (High Dynamic-Range Imaging) czy współpraca z tabletami. Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, aby umożliwić jak najprostszą obsługę.

W głównym oknie Synfig Studio znajdziemy przybornik narzędziowy, okno do zarządzania paletami i opcjami, a także narzędzie do śledzenia klatek, warstw i metadanych. Za ich pomocą możemy edytować animację, dodawać kształty i wypełnienia, a także zmieniać układ warstw czy zapisywać notatki.

Nowości i zmiany w wersji 1.0

W wersji 1.0 znajdziemy przebudowany interfejs graficzny stworzony z wykorzystaniem GTK+3. Na uwagę zasługuje także ukończony już system „kości”, pozwalający połączyć kształty postaci z wirtualnym szkieletem, który posłuży do wyznaczania ruchu kończyn oraz zniekształcenia.

Zaawansowane zniekształcenia obrazu mogą wykorzystać szkielet dzięki nowej warstwie zniekształceń.

Pracę z obrazami rastrowymi znacznie ułatwi możliwość cięcia ich na kawałki, które potem można swobodnie animować, w sposób niedestruktywny. W każdej chwili można zmienić linie cięć i wrócić do punktu wyjścia.

W tej wersji programu pojawiła się także wstępna implementacja warstwy dźwiękowej, która może zawierać ścieżki z plików w formatach WAV, Ogg Vorbis lub MP3. Realizm animacji poprawi możliwość zastosowania modelowania fizyki. Już można skorzystać z podstawowej symulacji prostych zjawisk kinetycznych, w tym tarcia, przyspieszenia i ruchu harmonicznego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!