r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szpiedzy w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Internet jest powszechnie uważany za nieograniczone źródło informacji prawie na każdy temat. Dziennikarze z gazety Chicago Tribune udowodnili, że może również posłużyć do zdemaskowania amerykańskich szpiegów oraz pracowników z Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).

Na łamach dziennika opublikowano artykuł, w którym autorzy przedstawili metodę pozyskania poufnych informacji. Gazeta podaje, że wszystkie dane na temat tajnych budynków CIA oraz personelu, uzyskała w pełni legalną drogą, korzystając z internetowych usług wyszukiwania informacji na rządowych stronach.

Dziennikarze przyznają, że poznali dane osobowe blisko 2 600 pracowników Agencji, wśród których znalazły się również nazwiska tajnych współpracowników w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Na liście budynków, poza biurami znalazły się ponadto prywatne rezydencje pracowników CIA.

Rzecznik prasowy Agencji, Jennifer Dyck przyznała enigmatycznie, że utajnienie danych jest sprawą złożoną, szczególnie w dobie Internetu. Jednocześnie odmówiła komentarza w kwestii podjętych działań, mających na celu zabezpieczenie całego systemu informacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.