TP S.A. podsumowuje I półrocze 2006 r.

Strona główna Aktualności

O autorze

Telekomunikacja Polska opublikowała wyniki grupy TP za I półrocze b.r.

Przychody w tym okresie zamknęły się kwotą ponad 9,2 mld złotych - jest to o 1,8% procent więcej niż w analogicznym okresie ub.r. (czyli ponad 150 mln zł). Wzrost przychodów to zasługa przede wszystkim dobrych wyników w segmentach telefonii komórkowej i przesyłu danych, które zrównoważyły spadek przychodów z usług głosowych telefonii stacjonarnej.

W dalszym ciągu przychody z telefonii stacjonarnej stanowiły ok. 2/3, a z komórkowej ok. 1/3. Jednak w segmencie telefonii stacjonarnej grupa zanotowała ponad 5% spadek, a w komórkowej blisko 20% wzrostu. Ciekawostką jest, że przychody z samych tylko abonamentów wzrosły (2,2 mld zł) i stanowią już niemal połowę całkowitych przychodów z usług głosowych w ramach segmentu telefonii stacjonarnej.

Skonsolidowany zysk netto po opodatkowaniu (przypadający na akcjonariuszy TP S.A.) wyniósł nieco ponad 1 mld zł co stanowi duży wzrost wobec ub.r. W analogicznym okresie 2005 r. zamknął się on bowiem 867 mln zł.

Ciekawie prezentują się także dane odnośnie liczby klientów. Liczba abonentów usług szeropasmowego dostępu do Internetu (czyli m.in. neostrady) wzrosła do 1,4 mln, co oznacza aż 52,6% wzrostu. Na ten rok TP S.A. planuje zwiększenie tej liczby do 1,6 mln. Liczba abonentów telefonii komórkowej wyniosła zaś 11,1 mln (28,9% wzrostu). Plan na koniec roku 2006 to 11,5 mln abonentów.

Cele na przyszłość to przede wszystkim nacisk na sprzedaż szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz zwiększanie przychodów z telefonii komórkowej.

Szczegółowe informacje można uzyskać w oficjalnym komunikacie prasowym.

© dobreprogramy
s