TS: Operator nie musi udostępniać danych użytkowników P2P

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, dziś unijny Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że w sprawach cywilnych dostawcy usług internetowych w krajach UE mogą odmówić ujawnienia danych osób, wymieniających się plikami w Internecie.

Trybunał rozstrzygał spór pomiędzy hiszpańskim zrzeszeniem posiadaczy praw autorskich Promusicae, a hiszpańskim potentatem telekomunikacyjnym firmą Telefonica. Promusicae domagało się od operatora danych klientów wymieniających pliki w ramach jednej z sieci P2P. Dane miały być podstawą do wytoczenia postępowania cywilnego przeciwko nim. Telefonica nie zgodziła się opierając się na zasadach Unijnych, zgodnie z którymi operator jest zobligowany do ujawniania danych personalnych klientów jedynie w sprawach karnych, a nie jak w tym przypadku cywilnych.

Prawo Unijne nie zakazuje wprowadzania krajowych przepisów zobowiązujących do ujawniania danych również w sprawach cywilnych, jednak do tego nie zobowiązuje jak orzekł Trybunał.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy