Targi Computex będą przesunięte?

Strona główna Aktualności

O autorze

Powyżej dwudziestu producentów elektroniki komputerowej podpisało się pod listem skierowanym do organizatorów Computexu 2003 - jednych z ważniejszych targów technologii PC. W petycji wysłanej do TCA (Taipei Computer Association) i CETRY (China External Trade Development Council) poproszono o przesunięcie terminu imprezy. Prośbę spowodowała oczywiście obawa przed wirusem SARS. Jak do tej pory, Computex 2003 zaplanowany jest na początkowe dni czerwca (2-6).

Wśród zaniepokojonych firm, według doniesień DigiTimes, znalazły się między innymi ASUSTeK Computer, Elitegroup Computer Systems (ECS), Micro-Star International (MSI) i Gigabyte Technology oraz VIA. Bez takich "znakomitości" świata IT trudno byłoby wyobrazić sobie tę imprezę. Kolejną petycję, od producentów notebooków i przemysłowych komputerów PC, TCA otrzymać ma 30 kwietnia.

Mimo, że zagrożenie wirusem "azjatyckiego zapalenia płuc" na Tajwanie nie jest tak wielkie jak w Hong Kongu czy Chinach, wielu zagranicznych handlowców woli nie ryzykować jak na razie podróży w ten rejon świata. Przedstawiciele sektora IT spodziewają się szybkiej decyzji TCA i CETRY, która pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych wydatków na ewentualne przedwczesne przygotowania do targów.

© dobreprogramy
s