reklama

Telefónica walczy z duopolem iOS i Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Co prawda Telefónica nie jest obecna w Polsce, ale działa w 20 krajach Unii Europejskiej oraz Ameryki Południowej i jest siłą, którą nie sposób pominąć w rozważaniach na temat globalnego rynku telekomunikacyjnego. Operator ten jest jednym z partnerów projektu Firefox OS — zapowiedział wprowadzenie urządzeń z systemem Mozilli na rynek pod swoimi skrzydłami i pomaga w rozwijaniu systemu. To jednak nie wystarczy, aby szybko i skutecznie złamać duopol iOS oraz Androida, dlatego Telefónica stawia też na Windows Phone. Operator zadeklarował, że będzie aktywnie walczyć o bardziej widoczną obecność alternatywnych platform na rynku.

Telefónica nawiązała współpracę z Microsoftem, w ramach której operator będzie pracował nad zwiększeniem sprzedaży urządzeń z Windows Phone 8 w swoich sieciach. Kampanie reklamowe ruszą między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku i Chile. Nie wiadomo ile może operatora kosztować tak szeroko zakrojona kampania i jak będzie wyglądać współpraca z Microsoftem, ale widać, że walka z duopolem ma wysoki priorytet.

Operator ma z czym walczyć. Według ostatniego raportu IDC, dwie wiodące platformy mają razem 92,3% rynku światowego. Stojący na trzecim miejscu podium Windows Phone przeskoczył co prawda BlackBerry, ale udział w rynku ma wciąż niewielki — zaledwie 3.2%.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama