TestDisk & PhotoRec 7.0

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TestDisk jest bardzo dobrym, całkowicie darmowym programem przeznaczonym do odzyskiwania danych na dyskach twardych. Aplikacja ma służyć przede wszystkim do pomocy w odzyskiwaniu zaginionych partycji lub/i do włączania i wyłączania bootowalnych dysków.

Program można uruchomić w DOS-ie (również pod Windows 9x, DOS-boxie) i w systemach Windows (NT, 2000, XP, 2003), Linux, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, SunOS i Mac OS. TestDisk może być bardzo pomocny w momencie kiedy jako początkowi użytkownicy Linuxa zainstalujemy jakąś dystrybucje i nagle okaże się, że partycje NTFS czy FAT zniknęły. Wtedy z pomocą przyjdzie nam TestDisk, w którym odzyskiwanie tablic partycji jest bardzo proste. Do programu dołączone jest dodatkowe narzędzie PhotoRec, służące do odzyskiwania plików.

TestDisk może wyszukać zaginione partycje oparte na systemach plików:

- BeFS ( BeOS )
- BSD disklabel ( FreeBSD/OpenBSD/NetBSD )
- CramFS, Compressed File System
- DOS/Windows FAT12, FAT16 and FAT32
- HFS and HFS+, Hierarchical File System
- JFS, IBM's Journaled File System
- Linux Ext2 i Ext3
- Linux Raid (1, 4, 5, 6)
- Linux Swap (wersja 1 i 2)
- LVM and LVM2, Linux Logical Volume Manager
- Mac partition map
- Novell Storage Services NSS
- NTFS ( Windows NT/2K/XP/2003 )
- ReiserFS 3.5, 3.6 i 4
- Sun Solaris i386 disklabel
- Unix File System UFS i UFS2 (Sun/BSD/...)
- XFS, SGI's Journaled File System

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ogromne możliwości w pełni za darmo, multiplatformowość, zazwyczaj bardzo dobre wyniki wykonania powierzonych zadań
konsolowy interfejs mimo swojej prostoty może niektórych przerażać
ocena użytkownika

TestDisk & PhotoRec to niezastąpione narzędzia, gdy chcemy odzyskać dane z uszkodzonych partycji czy usunięte pliki. Często zdarza się, że inne środki zawodzą, a ten duet wykonuje powierzone zadania z łatwością. Mimo konsolowego interfejsu, te otwartoźródłowe programy są intuicyjne w obsłudze i nie wymagają przekopywania się przez dokumentację w celu znalezienia potrzebnej opcji. Warto docenić również prawdziwą multiplatformowość.

22.05.2017 20:19 | Recenzja do wersji 7.0
Darmowy, wersje na dos-a, linuxa, windowsa oraz mac os, skuteczny w wersji 7.0beta interfeis graficzny
photo rec nie zachowuje struktury katalogów wszystko jest w folderze wskazanym przez użytkownika
ocena użytkownika

Świetny i darmowy wielokrotnie pomagał mi w przypadkach gdzie konkurencyjne programy czasami nawet płatne zawiodły. Dla ludzi lubiących klikać polecam wersje 7.0 beta

09.01.2014 10:28 | Recenzja do wersji 6.14

Komentarze

0 nowych
  #183 24.08.2018 14:43

@PitBoss: A zrob kopie programem dmde. Tam tez idzie z roznych stron kopie binarne robic. Od tylu od przodu itp.

PitBoss   10 #182 03.08.2018 19:47

Mam jeden dysk uszkodzony (4% martwych sektorów), prawdopodobnie jeden z tych sektorów uszkodził mi widoczność partycji D, do kotórej za cholerę nie jestem w stanie wejść czy z win, czy linux. Widzi go, ale tylkoz opcją formatowania. Kombinowałem jakoś z ominięciem tego, ale jedyna opcja jaka mi pozostała to podłączenie go "zewnętrznie" (zwał jak zwał) i skopiowanie partycji/dysku na działający dysk. Tylko nie wiem jaki do tego program idealnie się nadaje. Wiem że niektóre programy tworzą obrazy (.iso) tych partycji.
Zastanawia mnie czy gdybym odpalił linuxa to podłączony uszkodzony dysk już zacznie odczytywać/zapisywać dane (a lepiej żeby od razu tego nie robił), czy jednak będę to musiał zrobić ze częściej przygotowanego pendrive z bootowanym linuxem czy innym programem.

Autor edytował komentarz w dniu: 03.08.2018 19:48
StrongRecovery Software   9 #181 06.11.2016 17:48

@opi: Okazało się, że problem nie leżał po stronie prawidłowego rozpoznawania danych zdjęć, bo program te dane wychwytuje...

Prawdopodobnie doszło do przekłamań w systemie plików i dysk otwierany domyślnie uwzględniał te "przekłamania"... Nie zawsze jest tak, że jak otwiera się dysk i korzysta się z systemu plików, to jest gorzej, ale to się zdarza... W StrongRecovery klikając prawym na dysk->ustawienia mamy dostęp do ustawień niskopoziomowych i jak zaznaczy się "uszkodzony (nie skanuj MFT/FAT)", to nośnik będzie skanowany w całości (bez brania pod uwagę, który obszar wg systemu plików jest zaalokowany / allocated, a który nie). Także doszło do sporego nieporozumienia raczej... Program w późniejszych wersjach po skanowaniu informuje komunikatem, że można właśnie przeskanować nośnik w w/w trybie, bo czasem dochodzi do dziwnych uszkodzeń danych systemu plików i to pomaga, wydłuża się wtedy czas skanowania, przebiega ono na innych zasadach, o których wspomniano i należy pamiętać, że nie zawsze to jest lepsze (szczególnie dla systemu plików z rodziny FAT), dlatego też nie jest to domyślnie ustawione...

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2016 17:59
StrongRecovery Software   9 #180 06.11.2016 17:34

@opi: OK, odebrałem...

A co do tej uwagi "sprzed roku", to nie jest już tak jak było... Teraz nie trzeba nic potwierdzać, żeby program dalej pracował... Zrobiłem to niedługo potem jak otrzymałem uwagi... Jakby coś Panu nie pasowało jednak, to proszę dać znać.

opi   7 #179 06.11.2016 17:22

@StrongRecovery Software: Wyjaśnienia powstałego problemu (uszkodzenie zdjęć na karcie w dekoderze) podesłałem wraz z odzyskanymi zdjęciami na mejla. Mam nadzieję, że to pomoże.

Jednocześnie przypominam o moim zgłoszeniu w tamtym roku: StrongRecovery nadal nie posiada możliwości ustawienia zachowania przy znalezieniu badsektoru z poziomu ustawień. Podejrzewam, że program dopiero wtedy pyta, jak wystąpi badsektor (błąd odczytu danych z sektora dysku), co w przypadku odzyskiwania "całą noc" nie ma sensu, bo program "czeka" na decyzję użytkownika... aż ten obudzi się i zobaczy "jak idzie odzyskiwanie".

StrongRecovery Software   9 #178 06.11.2016 14:22

@opi: Miałem nadzieję, że dostanę odpowiedź wcześniej i jakoś się to wyjaśni, poprzednim razem musiałem czekać ponad miesiąc, żeby uzyskać odpowiedź. A prawda jest taka, że dokonałem już testów na zdjęciach, które były swego rodzaju zbieraniną i nie było tak jak pisano, było odwrotnie (komentarz #175)... W ogóle nie ma szczegółów w tym, co Pan pisze, w ogóle nie kontaktowano się ze mną prywatnie, nie dostarczono żadnych źródeł problemu. Sytuacja wygląda tak, że jest pisane: "Panie ma Pan problem, ja nie wiem do końca jaki, ale wiem, że Pan ma, weź Pan to sprawdź"... Pan sprawdził, okazało się, że było inaczej (nawet odwrotnie) wg tego co należało sprawdzić i co? Problem dalej jest... "Panie, problem jest znów, radzę Panu to dokładnie sprawdzić...". I teraz szukaj wiatru w polu albo igły w stogu siana jak kto woli...

Każde takie publiczne zgłoszenie traktuje poważnie, bo jest to dla mnie dodatkowa presja... Idą w świat rzeczy, które ludzie poddają jakiejś ocenie, więc mi na tym zależy... Chciałbym jakoś ogarnąć ten problem w miarę szybko, żeby nie tracić niepotrzebnie czasu... Inna sprawa, że w całym tym zamieszaniu trochę niesprawiedliwe jest to, że można coś napisać, kogoś w jakiś sposób osłabić, podczas gdy inni nie dostają takiej opinii a wcale nie jest u nich lepiej... W ogóle to ja nie wiem o co chodzi, bo nie dostałem żadnych szczegółów, czuję się tak, jakby chciano się nade mną poznęcać...

Proszę przesłać te zdjęcia, z którymi jest problem, albo proszę powiedzieć o jakie zdjęcia chociaż chodzi (czy RAW i jaki typ RAW'a czy JPG czy inne) lub dać do nich dostęp jak da radę... To nie jest coś, co można naprawić w moment, bo przecież to jest proste - nie zawsze tak jest i nie wiadomo o co chodzi tak do końca, bo ciągle jest brak szczegółów. Analiza niskopoziomowa bywa kłopotliwa, bo czasem trzeba znać dodatkowe istotne cechy danego formatu / pliku. Zawsze robi się optymalne rozwiązanie, które ma być najlepsze (szybkość, praktyczność), ale czasem niektóre przypadki sprawiają kłopot i lądują poza kontrolą. Bywa, że prostsze i wolniejsze rozwiązania są skuteczniejsze, ale odbywa się to właśnie jakimś kosztem. Tutaj tak na prawdę nie wiem z czym mamy do czynienia, mogę o tym tylko ogólnie pisać. Będę starał się jakoś to rozwiązać, ale łatwego zadania to na pewno nie mam, dobrze byłoby, żeby wiadomo było z góry o co chodzi, inaczej może się okazać, że będę szukał i szukał. Może tak na prawdę problem leży gdzieś indziej (jakieś nieporozumienie).

Także jeszcze raz proszę o przesłanie tego, co tutaj to wyjaśni, inaczej to może nie mieć w ogóle sensu (to wszystko).

support@strongrecovery.com

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2016 16:58
StrongRecovery Software   9 #177 06.11.2016 00:18

@opi: Mamy tutaj słowo przeciwko słowu i ogólnie robi się trochę niesmacznie, bo idzie to pod publikę... Wg tego, co wcześniej ja sprawdziłem było inaczej... Proszę o udostępnienie źródeł zdjęć, na których to podstawie będę mógł dokonać ewentualnych analiz, inaczej możemy tkwić w martwym punkcie i niepotrzebnej dyskusji. Gwarantuję, że po moich przeprowadzonych testach to Photorec nie odnajdywał niektórych zdjęć (JPG). Trochę męczące się to już robi, mam nadzieję, że jakoś to rozwiążemy, w każdym bądź razie czuję się trochę niekomfortowo, bo publicznie mówi się o czymś, co jest dla mnie niewyjaśnione tak na prawdę... Czuję się tak, jakby celowo chciano na mnie wywrzeć presję i jest to kłopotliwe...

Też może być tak, że po otworzeniu dysku na innych warunkach (prawy klawisz myszy->ustawienia->uszkodzony) coś by się zmieniło... Może też być tak, że ogólnie trzeba było wykorzystać jakoś system plików (albo domyślnie, albo przez ustawienia).

Należy też ciągle pamiętać o tym, że po skasowaniu danych natychmiastowa próba ich odzyskania może zakończyć się niepowodzeniem - Windows buforuje jakoś dane i są ostatecznie przekłamywane.

Bardzo proszę o współpracę i wyrozumiałość. Ja na prawdę bym chciał by było jak najlepiej. Jeżeli faktycznie jest tak jak Pan pisze, to proszę o pomoc... Wielu użytkowników zgłaszało mi jakiś problem prywatnie i dzięki temu wprowadzane były dodatkowe funkcje i poprawki, odbywało się to też szybciej dzięki pewnym kluczowym informacjom.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2016 00:59
opi   7 #176 05.11.2016 23:32

@StrongRecovery Software: Rozumiem, że padają wątpliwości, ale niestety specjalnie użyłem do tego celu StrongRecovery, ponieważ mam go kupionego. Zdjęcia były na karcie pamięci SD 16GB. Do karty nie było dostępu, skasowana została partycja? Zostały tylko dane RAW.

Najpierw próbowałem SR i inne programy do odzyskiwania jak choćby darmowa Recuva (która nie poradziła sobie w ogóle). SR próbował odzyskać, ale praktycznie odzyskał tylko parę zdjęć. Reszty nie widział wcale. Więc domyślam się, że nie szukał w tym obszarze co trzeba, albo dokładnie danych nie poskładał i nie wyłuskał z nich tych, gdzie siedziały zdjęcia.

Były także filmy i z tego co pamiętam, chyba tylko filmy udało się odzyskać, oczywiście były uszkodzone na początku i nie było dźwięku. Musiałem naprawiać je programem Video Repair Tool 1.9

Wracając do zdjęć. Podjąłem kolejną próbę, tym razem tytułowym PhotoRec i okazało się, że ten zaczął odzyskiwać zdjęcia, niektóre się powtarzały, ale najważniejsze, że odnalazł wszystkie skasowane. SR pominął większość (nie widział ich).

Radzę dokładnie to sprawdzić.

StrongRecovery Software   9 #175 26.08.2016 15:03

@opi: Zostały przeprowadzone analizy na odzyskiwaniu plików JPG, photorec zapisuje miniaturki, które są już zawarte w normalnych / dużych JPG'ach - jest to zbędne (zdjęcia się wtedy powielają), poza tym tak na prawdę były zdjęcia, których nie wychwycił, zrobiłem jakąś zbieraninę i okazało się, że wśród około 400 zdjęć, około 10% nie zostało wychwycone (mowa o dużych zdjęciach lub o średnim rozmiarze - pośredni między miniaturką a zdjęciem o dużej rozdzielczości). To była pierwsza analiza na odstrzał, biorąc pod uwagę to, co Pan napisał (że chodzi o zdjęcia), za jakiś czas będę przeprowadzał inne (inne formaty), bo dopóki nie wiem co jest grane, to w sumie nie daje mi to spokoju... Poza tym będę miał jasność sytuacji... Spodziewałem się, że chociaż w jakimś stopniu będą różnice na niekorzyść StrongRecovery (zwłaszcza po tym, co zostało napisane) - tak jednak nie było, nie w tym wypadku bynajmniej.

Ważne jest też to, co napisałem wcześniej (pod tym komentarzem), coraz bardziej jestem przekonany, że to było decydujące, czekam na ewentualny kontakt, na razie jestem zmuszony sam próbować rozwiązać tą "zagadkę".

Autor edytował komentarz w dniu: 26.08.2016 15:05
StrongRecovery Software   9 #174 22.08.2016 23:17

@opi: Przedstawiona sytuacja nie jest do końca jasna tak na prawdę, bo nie są w niej przedstawione istotne szczegóły. Problem może tak na prawdę raczej wynikać z tego, że przy testowaniu narzędzi do odzyskiwania danych pierwsze użyte szybko narzędzie (zaraz po skasowaniu) może słabiej zbierać wyniki lub je przekłamywać. Kiedyś użytkownik DP robił testy i niestety okazało się, że nie były sprawiedliwe... Zaraz po skasowaniu danych został użyty program StrongRecovery a system nie przeładował zmian, tak się po prostu dzieje i każdy program do odzyskiwania danych użyty za szybko wypadnie słabiej...

Inna sprawa, jeśli wykluczamy taką okoliczność. Wtedy rodzą się pytania, czego tak na prawdę dotyczą różnice i na ile te różnice decydują o stosowności pańskiej opinii. StrongRecovery działa na nieco innym modelu, często rozmiar pliku obliczany jest w taki sposób, aby był to dokładny rozmiar (mowa tutaj o analizie RAW / pliki do odzyskania+, gdzie dane odzyskuje się, kiedy system plików już na to nie pozwala, bo zostały utracone ważne wpisy, dane). PhotoRec ma prosty, ale często skuteczny model znajdowania danych, sposób ten jest też wykorzystywany, ale nie wszędzie. Różnice mogą się brać też stąd, że niektóre formaty mają jakieś specyficzne dane, które są obsługiwane, albo nie. Chciałbym zaciągnąć informacji, jak to u Pana wyglądało, na czym trzeba się skupić ewentualnie.

W StrongRecovery są obsługiwane formaty, których sam PhotoRec nie obsługuje. Nie jest możliwe, aby jakiś program do odzyskiwania danych obsługiwał wszystkie formaty, albo obsługiwał je w sposób najlepszy, czasem jeden z programów akurat lepiej podpasuje i ten jeden plik znajdzie, albo obsłuży go w taki sposób, że odzyska się lepiej. W StrongRecovery jest rozszerzona analiza MP3, analizowanie ciągłości MPG, która pozwala na odzyskanie tych plików, obsługa MTS/AVCHD na poziomie pozwalającym odzyskanie w formie satysfakcjonującej, szacowanie rozmiaru dla plików NDW (Allplan), detekcja i dodatkowe szacowania dla zdjęć RAW. To są niektóre przykłady, są też inne cechy, które czasem mogą zadecydować...

Zawsze można uwagi zgłosić, każdy, kto to robi jest traktowany poważnie... Dziś np. ktoś potrzebował odzyskać pliki Arcona ACP i została dołożona analiza dla tych plików. Jeżeli czuje się Pan zawiedziony, to nie ma problemu, żeby o tym informować. Oczywiście ma Pan prawo wypowiadać się w taki sposób i niczego nie zgłaszać. Tylko akurat przykro to wygląda jak ja to teraz czytam.

No i program w wersji testowej często pozwala zorientować się czy na coś się komuś przyda, czy nie... Jak ktoś ma wątpliwości może pisać, dzwonić...

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie będzie tak źle do końca... Zależy mi na ewentualnych szczegółach, współpracy, nawet z uwzględnieniem jakiejś rekompensaty. Przedstawiony przypadek mógł mieć jednak miejsce w niesprawiedliwych okolicznościach o których wspominałem na samym początku (każdy program uruchomiany szybko / zaraz po skasowaniu danych, zadziała słabiej)...

support@strongrecovery.com

Autor edytował komentarz w dniu: 23.08.2016 00:08
opi   7 #173 17.08.2016 12:28

O wiele lepszy od StrongRecovery. W przeciwieństwie do płatnego SR, ten odzyskał wszystkie zdjęcia. Zawiodłem się na StrongRecovery, ale w sumie kiedyś zdarzyła mi się podoba sprawa z odzyskaniem i też przegrał... Nie polecam go kupować na stałe, bo przepłacicie.

Daniel303   3 #172 17.08.2016 02:06

Od ponad 10h próbuje odzyskać zdjęcia z karty SD. Zgrywałem zdjęcia i byłem prawie w 80% i nagle karta padła. Windows od razy pokazywał monit że karta jest RAW (czysta) i zaleca formatowanie. Linux nie widział jej (SICK!). Zaczełem grzebać i szukać programów do odzyskiwania zdjęć z takiej karty SD. Kilka w ogóle nie chciało współpracować z kartą bo albo system plików uszkodzony, ale nie mogłem kliknąć w opcjach że chce kartę SD a nie CD/hdd itp... Z 6 jakich przetestowałem tylko jeden po 30min skanie pokazał zdjęcia które są do odzyskania (lecz nie znalazł wszystkich!) ale mogłem tylko 3 pliki odzyskać i musiałem licencje kupić... LECZ W KOŃCU natrafiłem i na ten program. Ściągnąłem, rozpakowałem, otworzyłem PHOTOREC, wyklikałem opcje, wskazałem miejsce gdzie ma zapisywać klikam ENTER i ROBI TO!!!! Zaczął odzyskiwać moje zdjęcia z połowy wakacji!!!!!!! Nawet zachował oryginalne umiejscowienie we folderach (nazw nie, bo w sumie chyba żaden tego nie robi)... Bałem się bo myślałem ze nie odzyskam najnowszych zdjęć (że ulegną napisaniu lub czegoś innego).. I UDAŁO SIĘ w 100% !!! Odzyskał zdjęcia nawet sprzed 2 lat :D (kilka sztuk :D) i te na które mi najbardziej zależało!!!!! (chodzi mi o te 20%, bo ja ich nie skasowałem ręcznie, i bałem się że właśnie ich nie uda mi się zgrać, ale jak napisałem wcześniej - udało się!!!:))))

  #171 30.09.2015 14:19

170GB ze zniszczonej partycji odzyskuje już około 220h i pozostało jeszcze około 250h, ale jest postęp. Inne programy zatrzymywały się z informacją, że brak możliwości odczytu. Ale ten brak struktury katalogów, masakra... 17 tysięcy plików rozproszonych... I jak to złożyć do kupy?...

StrongRecovery Software   9 #170 02.08.2015 00:30

@Pigment: "wersje testowe pozwalały na odzyskanie co najmniej 3 plików max 1gb lub zobaczyć co znalazły" - ten opis pasuje do StrongRecovery. Najprawdopodobniej zaszło nieporozumienie i jedno z dojść do dysku nie zostało sprawdzone (inny kolor). Teraz jest wyraźnie określone zielonym kolorem, jaki dysk został lepiej wykryty, a po otworzeniu takiego dysku już żadnej "lipy" nie powinno być...

Autor edytował komentarz.
Pigment   1 #169 22.05.2015 22:31

Dla mnie ten program jest świetny, 3 dni temu skasowały mi się wszystkie 3 partycje podczas instalacji systemu, wraz z nimi wiadomo, dane. Próbowałem odzyskać dane, programami do "DR" jednak tamte były testowe ( wersje testowe pozwalały na odzyskanie co najmniej 3 plików max 1gb lub zobaczyć co znalazły) jednak nawet te 3 pliki były lipą i nie działały tak jak powinny zresztą w ogóle nie działały tylko w programie widziałem że to jest moje zdjęcie. Po przeczytaniu pewnego komentarza w którym użytkownik polecał program Testdisk, pobrałem go z tej strony. Włączyłem program testdisk i w dosłownie 5-7 min odzyskałem całe dane wraz z partycjami. I taka moja uwaga jeśli stracicie dane od razu bierzcie dysk na inny system aby nie uszkodzić go poprzez jakiekolwiek modyfikowanie po utracie danych (tworzenie nowych partycji, instalacja systemu ect.)

Mój przypadek i postępowanie:
1. "Instalacja systemu" prośba systemu o wybranie partycji ja akurat wybrałem stworzoną aby ją skasować i stworzyć drugą, kliknąłem odp literę aby skasować, pyk! nie ma żadnej partycji nawet tych z danymi.
2. Od razu wyłączyłem program do instalacji systemu i komputer.
3. Podłączyłem dysk ze skasowanymi danymi do innego komputera na którym był już system i odpaliłem program testdisk.
4. 5-7 min zabawy w programie i mam odzyskane partycje i dane tak jak bym ich nigdy nie kasował (oczywiście przed zabawą poczytałem co to za program i jak on działa)

Pozdrawiam Pigment.

Komentarze do poprzednich wersji

  #168 04.04.2015 16:36

Ktos mi wyjaśni dlaczego odzyskiwanie plików (robiłem testy 3 krotnie) po pełnym formacie Pena 8 GB Toshiba Transmemory jest praktycznie niemozliwe ? Formatowanie NTFS lub FAT32 zaden program nic nie odnajduje ? Ani Recuva Ani Photorec ani Pod Kali linux ani płatne itp. Czy pełen format (nie ten quickformat, a pełem normalny format) usuwa na dobre pliki ?

  #167 17.02.2015 00:55

@Anonim (niezalogowany): Co prawda odpowiedź mocno spóźniona, ale to prawda, że na dyskach o ogromnych pojemnościach trwa to nawet do tygodnia czasu. Program odczytać musi dane bez struktury blok po bloku i sektor po sektorze, więc nie da się tego przyspieszyć. Z resztą, spróbujcie skopiować na próbę 500 GB na inny dysk i zobaczcie ile czasu to zajmuje normalnie, z włączonymi cache itp. a później pomyślcie, że to wszystko musi się odbywać bez "przyspieszaczy". Program jest naprawdę bardzo skuteczny i działa nawet z uszkodzonymi nośnikami.

  #166 14.11.2014 01:25

Świetny program !!!
Przez przypadek sformatowałam kartę SD i zrobiłam 200 kolejnych zdjęć... okazało się że straciłam nagrania z ostatnich 2 lat mojego synka, pierwsze słowa, święta, urodziny itp.( dla mnie bezcenne)
Bez żadnej instrukcji obsłużyłam program na WIN8 i odzyskałam nagrania.
Polecam wszystkim którzy utracą bezcenne dane !

  #165 26.09.2014 19:15

@deeny1414 (niezalogowany):

  #164 05.03.2014 21:04

@beavis (niezalogowany): Oczywiście , jest to możliwe