TestDisk & PhotoRec 7.2

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TestDisk jest bardzo dobrym, całkowicie darmowym programem przeznaczonym do odzyskiwania danych na dyskach twardych. Aplikacja ma służyć przede wszystkim do pomocy w odzyskiwaniu zaginionych partycji lub/i do włączania i wyłączania bootowalnych dysków.

Program można uruchomić w DOS-ie (również pod Windows 9x, DOS-boxie) i w systemach Windows (NT, 2000, XP, 2003), Linux, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, SunOS i Mac OS. TestDisk może być bardzo pomocny w momencie kiedy jako początkowi użytkownicy Linuxa zainstalujemy jakąś dystrybucje i nagle okaże się, że partycje NTFS czy FAT zniknęły. Wtedy z pomocą przyjdzie nam TestDisk, w którym odzyskiwanie tablic partycji jest bardzo proste. Do programu dołączone jest dodatkowe narzędzie PhotoRec, służące do odzyskiwania plików.

TestDisk może wyszukać zaginione partycje oparte na systemach plików:

- BeFS ( BeOS )
- BSD disklabel ( FreeBSD/OpenBSD/NetBSD )
- CramFS, Compressed File System
- DOS/Windows FAT12, FAT16 and FAT32
- HFS and HFS+, Hierarchical File System
- JFS, IBM's Journaled File System
- Linux Ext2 i Ext3
- Linux Raid (1, 4, 5, 6)
- Linux Swap (wersja 1 i 2)
- LVM and LVM2, Linux Logical Volume Manager
- Mac partition map
- Novell Storage Services NSS
- NTFS ( Windows NT/2K/XP/2003 )
- ReiserFS 3.5, 3.6 i 4
- Sun Solaris i386 disklabel
- Unix File System UFS i UFS2 (Sun/BSD/...)
- XFS, SGI's Journaled File System

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

działa jak trzeba, nadał dyskowi odpowiedni format plików bez formatowania dysku
stary DOSowski wygląd, kto nie miał styczności może mieć zawał :) dla ludzi z lat 80/wczesnych 90 spoko :p
ocena użytkownika
03.09.2020 09:13 • Recenzja do wersji 7.2

Windows nie widział dysku zewnętrznego po podłączeniu do komputera. W zarządzaniu dyskami format plików przeszedł na RAW (prawdopodobnie przez nie używanie bezpiecznego odłączania sprzętu). Instrukcja dana przez Subversive super (https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Krok_po_kroku). Program uratował mi życie.

Łatwy w użyciu, skteczny, darmowy i dostępny na wiele systemów.
Jak dla mnie brak, ale w euforii mogę nie zauważyć ;-)
ocena użytkownika
24.11.2018 10:24 • Recenzja do wersji 7.0

Opiszę Wam moją przygodę z tym programem. Dzięki TestDisk odzyskałem pod Linuxem dane z dysku zewnętrznego Hitachi Touro 2TB. Kontroler USB w urządzeniu padł uszkadzając matrycę NTFS. Po wymontowaniu dysku z obudowy i podłączeniu bezpośrednio przez złącze SATA Windows 7 i 8.1 widziały partycję z formatem dysku RAW (czyli nie odnalazły NTFS), a Mint wyrzucał komunikat, że nie może zamontować partycji. Programy do odzyskiwania plików nie dawały takiego efektu jaki chciałem uzyskać - pliki nie miały nazw tylko numery a struktura folderów poszła w niebyt. Szukając pomocy u "wujka Gogla" natrafiłem na wzmiankę o TestDisku.

Po instalacji i uruchomieniu w terminalu moim oczom ukazało się proste "międzymordzie", które co prawda nie prowadziło mnie za rączkę, ale przewodnik na stronie producenta już tak (i to w języku polskim) https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Krok_po_kroku

Po kilku krokach program pokazał mi partycję i pliki na dysku w folderach tak jak powinno być. Krótkie pytanie czy zapisać tablicę partycji, akceptacja i moje 560 gigabajtów danych wróciło. Koniec stresu, wielka radość i ulga. A to wszystko dzięki darmowemu TestDiskowi. Viva la France ! Ave Christophe Grenier !