r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Testy szyfrowania SSL w GG

Strona główna Aktualności
Pisaliśmy

już o zamiarze wprowadzenia przez Gadu-Gadu szyfrowania SSL w komunikatorze. Najwyraźniej nowej funkcjonalności możemy się spodziewać w niedługim czasie ponieważ rozpoczynają się zapisy na testerów szyfrowania SSL w GG.

Na stronie bezpieczne.gadu-gadu.pl został uruchomiony specjalny formularz, poprzez który można zgłosić się do naboru testerów szyfrowania SSL w Gadu-Gadu. Zgłaszać się mogą zarówno osoby zainteresowane testowaniem jak i użytkownicy uważający, że szyfrowanie jest im niezbędne podczas korzystania z komunikatora. Szyfrowanie SSL będzie wprowadzane testowo i stopniowo dla wybranych użytkowników. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną osoby do testów SSL.

SSL służy głównie do szyfrowania przesyłanych poufnych danych, np. numerów kont, kart kredytowych lub tych informacji, które z punktu widzenia Internauty powinny być poufne. Usługa szyfrowania zazwyczaj występuje w Internecie jako osobna opcja, świadomie wybierana przez użytkownika - najczęściej bowiem szyfrowanie nie jest wykorzystywane domyślnie, o czym świadczą liczne darmowe konta e-mail czy zwykłe przeglądanie większości stron WWW w globalnym internecie. Szyfrowanie uruchamia się dopiero, gdy na przykład korzystamy z konta banku internetowego.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.