Testy szyfrowania SSL w GG

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy

już o zamiarze wprowadzenia przez Gadu-Gadu szyfrowania SSL w komunikatorze. Najwyraźniej nowej funkcjonalności możemy się spodziewać w niedługim czasie ponieważ rozpoczynają się zapisy na testerów szyfrowania SSL w GG.

Na stronie bezpieczne.gadu-gadu.pl został uruchomiony specjalny formularz, poprzez który można zgłosić się do naboru testerów szyfrowania SSL w Gadu-Gadu. Zgłaszać się mogą zarówno osoby zainteresowane testowaniem jak i użytkownicy uważający, że szyfrowanie jest im niezbędne podczas korzystania z komunikatora. Szyfrowanie SSL będzie wprowadzane testowo i stopniowo dla wybranych użytkowników. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną osoby do testów SSL.

SSL służy głównie do szyfrowania przesyłanych poufnych danych, np. numerów kont, kart kredytowych lub tych informacji, które z punktu widzenia Internauty powinny być poufne. Usługa szyfrowania zazwyczaj występuje w Internecie jako osobna opcja, świadomie wybierana przez użytkownika - najczęściej bowiem szyfrowanie nie jest wykorzystywane domyślnie, o czym świadczą liczne darmowe konta e-mail czy zwykłe przeglądanie większości stron WWW w globalnym internecie. Szyfrowanie uruchamia się dopiero, gdy na przykład korzystamy z konta banku internetowego.

© dobreprogramy
s